Aeg ja Helme: juhul kui kahtlustused osutuvad tõeks peab Elmar Vaher ametist lahkuma

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmari Vaheri plagiaadikahtlustust kommenteerides ütlesid justiitsminister Raivo Aeg ja siseminister Mart Helme, et juhul kui kahtlused osutuvad tõeks peab Vaher ametist lahkuma.

Aegi sõnul on tegemist väga ebameeldiva olukorraga. „Kui inimene kirjutab lõputööd, töötades samal ajal väga suure eetilise vastutusega ametikohal ning otsustab petturlusega tegeleda, pole see mõistetav,“ ütles Aeg.

Siseminister Mart Helme nentis Delfile, et kui peaks selguma, et tegemist on plagiaadiga, ei saa Vaher praeguses ametikohas edasi töötada. Helme märkis, et ametikoha nõude tõttu tuleks Vaher plagiaadi korral juhi ametikohalt vabastada. “Me kõik tahame, et see uurimine kiirelt välja selgitaks, kas tegemist on plagiaadiga või ei,” selgitas Helme.

Eile avaldas Eesti Ekspress loo Elmar Vaheri 2016. aastal kaitstud magistritööst, millel lasub plagiaadikahtlus. Töös on mahukaid viideteta tükke, mis annab aluse kahtlustada Vaherit plagieerimises. Varasemalt on plagieeritud lõputöös süüdi mõistetud sotsiaaldemokraatide poliitikud Rainer Vakra ja Anastassia Kovalenko.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga