Rallifännid unistavad WRC etapist Eestis. Lisatud galerii Rally Estonialt!

Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid tänavuse Rally Estonia! Foto: Taavi Liivo

Nädalavahetusel kogunesid kõik suuremad ja väiksemad rallifännid Lõuna-Eestisse, et kaasa elada Ott Tänakule ja Martin Järveojale Shell Helix Rally Estonial, mis tänavu oli esmakordselt ka ametlik WRC promoüritus.

Esmakordselt lendas meie Lõuna-Eesti teede kohal ametlik WRC ülekannete helikopter, mis on varasemalt toonud meieni telepildi kuulsatelt WRC ralli etappidelt kõikjalt maailmast. Põhjuseks Rally Estonia korraldajate suur töö ning Eesti rallifännide rohkus, sest just seepärast otsustati tänavu esmakordselt korraldada ametlik WRC promoüritus just Eesti teedel. See omakorda tõi Eesti ralliradadele mitmeid WRC staare, kes harjutasid augustis toimuvaks Soome ralliks.

Kohal olid näiteks britid Elfyn Evans ja Scott Martin, norrakad Andreas Mikkelsen ja Anders Jaeger-Amland, Soomlased Esapekka Lappi ja Janne Ferm ning iirlased Craig Breen ja Paul Nagle.

Tänavusel Shell Helix Rally Estonial oli kohal kümneid tuhandeid rallifänne ning teleülekannet jälgisid kümned miljonid fännid üle maailma, sest tänavuse Rally Estonia otseülekanded jõudsid 30-sse telejaama üle maailma.

Shell Helix Rally Estonia võitsid Ott Tänak ja Martin Järveoja. Teiseks tulid Hyundai roolis sõitnud Andreas Mikkelsen ja tema kaardilugeja Anders Jaeger-Amland. Ning kolmas koht kuulus Citroen Racing sõitjatele Esapekka Lappile ja Janne Fermile. Vanameister Markko Märtin ja tema kaardilugeja Kriso Kraag lõpetasid ralli kuuendal kohal.

Suur tänu Urmo Aavale ja ülejäänud Rally Estonia meeskonnale võimsa ürituse eest. Tänakule ja Järveojale soovime edu Soome ralliks. Tooge võit koju!
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga