EKRE jäi taas ilma nimekast kandidaadist

Käreda ütlemisega kapten Mart Saarso karjäär EKRE-s jäi päris põgusaks. Foto ajast, mil ta kavandas Antarktika ekspeditsiooni. Foto RAIGO PAJULA/POSTIMEES

Saaremaa vallavolikogu liige Mart Saarso astub Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) välja ja loobub riigikokku kandideerimisest.

Saarso kinnitas reede hommikul BNS-ile, et neljapäeva hilisõhtul saatis sellekohase teate tõepoolest tema ja lisas, et põhjused on “sügavalt isiklikud”.

Oktoobris valis EKRE Läänemaa ja Saaremaa ringkonna ühine üldkoosolek suure häälte ülekaaluga Mart Saarso riigikogu valimiste Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa ringkonna esinumbriks. Sellest hoolimata sai piirkonna esinumbriks EKRE esimehe Mart Helme abikaasa ja Tallinna volikogu liige Helle-Moonika Helme. Saarso ei soovinud vastata küsimusele, kas ta lahkub erakonnast ja loobub kandideerimisest sellel põhjusel.

“Kes soovis anda mulle oma poolthääle, andke see palun muhulasele, Daniel Mereäärele. See on mees, kes ajab saarterahva asja,” ütles Saarso.

Mart Saarso on kogenud laevakapten, kes on kolm korda edutult kandideerinud Roheliste erakonna nimekirjas. Tehes poliitilise kannapöörde liitus ta EKRE-ga ja valiti 2017 kohalikel valimistel Saaremaa volikokku. Tänavu on kapten Saarso põhjustanud oma väljaütlemistega mitu väiksemat sorti skandaali. Ühes sotsiaalmeedia postituses nimetas ta keskerakondlasest Tallinna linnavolikogu esimeest Mihhail Kõlvartit sobimatuks asiaadiks ja teises seksuaalvähemuste esindajaid vaimseteks invaliidideks.

Perekond Helmed polnud nõus ringkonna esinumbri kohta Saarsole loovutama. Selle peale otsustas ta hoopis erakonnast lahkuda ja valimistel mitte kandideerida.

EKRE-l on olnud ilmseid raskusi tuntud inimeste kaasamisega oma valimisnimekirja. Lühikese mõtlemisaja järel on erakonnale selja pööranud hinnatud laulja Siiri Sisask ja endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga