Üllar Saaremäe modereerimas IRL-i suurkogu 2018 Viljandi teatrimajas. ELMO RIIG/Sakala

Erakondade annetused tänavu 2. kvartalis liikusid eri suundades: kui Keskerakonna annetused kahanesid võrreldes 1. kvartaliga kolmandiku võrra, siis Isamaa, SDE ja Reformierakonna annetused kasvasid.

Nõnda nagu ka aasta alguses jätkuvalt kogus enim annetusi Isamaa (IRL) 62 330 eurot. Paraja hüppe tegi ka SDE kasvatades rahalisi annetusi 44 575 euroni. Teiste Riigikogus esindatud erakondade EKRE ja Vabaerakonna annetused olid stabiilselt suurusjärgu võrra madalamad.

Reformierakonna annetused pole piisavad võlgade tasumiseks

Enim suurenesid annetused Reformierakonnale. Kui 2018 1. kvartalis suutsid nad koguda suure erakonna kohta skandaalselt väikese summa vaid 865 eurot, siis erakonna annetuste kogusumma 2. kvartalis oli 51 535  eurot. Pilt oli märgatavalt paranendu, kuid kogutud annetused jäävad siiski kõvasti maha erakonna parematest päevadest, mil nad kogusid 3 korda suurema summa raha. Mis peamine, jätkates annetuste kogumist sarnases tempos ei suuda Reformierakond katta oma pirakaid võlgu. Erakonnal olid 2017. aastalõpu seisuga võlad suuremad kui eales varem ulatudes 800 000 euroni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga