Solman: koroonakriis näitas selgelt, et majanduskriisi ajal vajavad pered lisatuge

Rahvastikuminister Riina Solman tänas Sotsiaalkindlustusameti töötajaid ja andis Marjana Lazarenkovile tänukirja olulise panuse eest Covid-19 kriisi lahendamisel. 

2 ja 3. septembril toimub Toilas sotsiaalkindlustusameti töötajatele mõeldud seminar, mis koondab igapäevaselt üle-eesti töötavaid ametnikke. Kohtumisel ütles minister, et just sotsiaalkindlustusameti toel õnnestus koroonakriisi ajal läbi viia oluline seadusemuudatus. „Meie kõigi ühise pingutuse jõul õnnestus kiirkorras muuta vanemahüvitise regulatsiooni, tagades seeläbi peredele vanemahüvitise ja sünnitushüvitise vahe väljamakse kohe peale lapse. Samuti pikendasime järjestikuste laste puhul eelmise lapsega määratud suuruses vanemahüvitise saamise õigust seniselt 2,5 aastalt kolme aastani. See oli oluline abi järjestikuste laste vanematele nii kriisi ajal kui ka peale seda,“ nentis Solman.

„Koroonaviiruse pandeemilise leviku ja selle tõkestamiseks kehtestatud eriolukorra ning sellele järgnenud perioodil sattusid paljud lastega pered sotsiaalselt ja majanduslikult keerulisse olukorda. Paljud lapsevanemad kaotasid töö või vähenes nende sissetulek. Kahjuks näeme, et majanduskriis ei ole veel läbi. Alles täna teavitas Tallink töötukassat 400 inimese koondamisest. Kardetavasti ei jää see viimaseks selliseks uudiseks ning seetõttu oli peredele äärmisel vajalik järjestikuste sündide kaitse pikendamine,“ lisas Solman. „Vanemahüvitise kaitse periood pikenes senise 2 ja poole aastalt 3 aastani,“ rõõmustas Solman.

Rahvastikuminister andis üle ka siseministeeriumi tänukirja olulise panuse eest Covid-19 kriisi lahendamisel. Tänukirja pälvis Sotsiaalkindlustusameti perehüvitiste teenuse juht Marjana Lazarenkov.

Lazarenkovi sõnul sujus koostöö rahvastikuministri ja tema meeskonnaga väga hästi. „Suutsime üsna piiratud aja jooksul, kriisiolukorras leida peredele sellise lahenduse, mis neid tõepoolest aitas. Vaatamata sellele, et aega oli vähe, tuli kõigil see ikkagi hästi täpselt läbi mõelda. See tänukiri ongi tervele meie naiskonnale, tänu kellele see üldse võimalikuks sai,“ rääkis ta ning avaldas lootust, et hea koostöö jätkub ministeeriumiga ka tulevikus.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga