Tõnis Palts

Joakim Heleniuse nägemuses Isamaa erakonna tulevikust liberaal-konservatiivse erakonnana puudub niihästi konservatiivsus kui ka isamaalisus, kirjutab poliitik ja ettevõtja Tõnis Palts Postimehes.

Joakim Heleniuse seisukohad äravahetamiseni sarnased Reformierakonna programmiga. Selles pole midagi imestada, Helenius tundis ennast vaid mõnda aega tagasi Reformierakonna valimispeol nagu kala vees. Nüüd on ta Isamaa erakonda ujunud ja tahab tuua kaasa liberaalset konservatiivsust.

Heleniuse seisukohtadest puudub igasugune isamaalisus. Ei ole viiteid pere kaitsmisele, ei meie kultuuriruumi säilitamisele, ega isegi kaitsepoliitikat. Majanduspoliitika on kindlasti oluline, kuid see üksi ei taga Eesti rahva ja kultuuri püsima jäämist.

Eesti on väike ja seetõttu haavatav riik, me peame oma rahvuskultuuri kiivalt hoidma ja kaitsma. Käik mis on välismaine ja läikiv, ning mida meile liberalismi nime all esitletakse, pole tingimata kuld. Kõik mis mujal maailmas on teisejärguline ei pruugi seda ka olla meile. Näiteks eesti keelse kõrghariduse säilitamine on meie väikse rahva säilimiseks tohutu tähtsusega.

Haridusse tuleb investeerida, kuid seda võiks teha näiteks õppejõudude palga tõstmise läbi. Meie tuleviku vundament on hea eestikeelne haridus.

Loomulikult on vaja panustada suuri summasid infrastruktuuri, haridusse, ja erinevate veebilahenduste välja mõtlemiseks, selleks on aga vaja võtta laenu. Helenius räägib nagu üks hea programmimeister, et tuleb Tõhustada! Parandada! Uuendada! Kuid kõige selle käigus ei maini ta kordagi, kust kogu vajaminev raha võetakse.

Loe täispikka lugu Postimehest: https://leht.postimees.ee/7053554/tonis-palts-isamaa-olgu-isamaaline

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga