Helir-Valdor Seeder: Kallas ja Ligi valetavad

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder lükkab ümber Reformierakonna väited justkui oleks Isamaale tehtud ettepanek koalitsiooni moodustamiseks.

“Isamaa kannab isamaalisi ja rahvuslikke väärtuseid, mitte EKRE väärtuseid nagu väidavad Kallas ja Ligi. Seejuures oleme me alati olnud avatud koostööks kõigi erakondadega. See oli nii pärast 2019. aasta valimisi kui ka viimastel päevadel,” ütles Seeder.

“Ainuke erakond kellega Reformierakonna juhid on koalitsiooni moodustamise osas suhelnud on Keskerakond. Reformierakonnal on Keskerakonnale lähedasem poliitiline kultuur ja ühisosa ning pragmaatiline kaalutlus võimu jagamisel. Reformierakond ei ole teinud Isamaale ettepanekut läbirääkimiste alustamiseks,” ütles Isamaa esimees.

“Praegused etteheited Isamaa suunal on Reformierakonna eneseõigustus korruptsioonikahtlustusega koalitsioonipartneri valikul. Justkui muid võimalusi ei oleks. Ka 2019. aastal tegi Reformierakond ettepaneku Keskerakonnale kõneluste alustamiseks,” lõpetas ta.

Reformierakonna koalitsioon, kuhu oleks kaasatud ka Isamaa, ei saanud võimalikuks, kuna Isamaa seda ei soovinud, väitis Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi. “Märgid näitasid, et Isamaa ei taha Reformierakonda valitsusse,” ütles Ligi neljapäeval (14. jaanuar) “Vikerhommikus”, kommenteerides kolmapäevaseid poliitilisi arenguid, mis järgnesid peaminister Jüri Ratase valitsuse lagunemisele.

Neljapäeval peaministrikandidaadiks nimetatud Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles pärast kohtumist presidendiga ajakirjanikele, et on teinud Reformierakonna fraktsiooniga ettepaneku Keskerakonnale alustada koalitsiooniläbirääkimisi. Küsimusele, miks ei tehtud ettepanekut Isamaale, vastas Kallas, et Isamaa oma juhtide suu läbi on andnud märku, et neil ei ole mingit soovi teha valitsust Reformierakonnaga ja kõik pingutused olid suunatud senise koalitsiooni kooshoidmisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga