Teisipäeval toimub õhtukonverents „Roheline isamaa“

Isamaa Kristlik Ühendus kutsub kõiki huvilisi virtuaalses keskkonnas osalema teisipäeval, 6. aprillil kell 18.00 õhtukonverentsil „Roheline isamaa“.

Konverentsi eesmärgiks on mõtestada, kuidas luua parimat dialoogi kodanikuühiskonna, teadlaste-spetsialistide ja rahva esindajate – riigi juhtide vahel. Aruteludes käsitletakse rohepöörde vältimatut vajadust, Eesti tuleviku võimalusi energeetika valdkonnas, looduskaitse ja muinsuskaitse ühispanuse olulisust, usaldust ja usaldamatust kodanike kaasamisel tasakaalukate lahenduste otsimisel.

Isamaa Kristliku Ühenduse juhatuse esimees Avo Üprus: „Loodu käsitlemine kaubana on läinud üle igasuguste piiride. On aeg hakata taas nägema hindamatute asjade väärtust ning asendada häbitus aukartusega. Oleme loodu eest vastutavad ja meie ülesanne on majandada säästlikult ja arukalt. Isamaa on olevikus tegus ja tulevikule orienteeritud väärtuspõhine erakond. Ka loodusele peab jääma lootus,” ütles Üprus.

Peaesineja, Isamaa Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder rõhutas sündmuse eel tervikpildi olulisusele. „Keskkonnateemad hõlmavad olulisi tegelemist vajavaid küsimusi alates mahepõllumajandusest, heaperemehelikust metsamajandamisest, valusast raieküsimusest ringmajanduse ja roheenergia arendamiseni. Need teemad on muutunud järjest aktuaalsemaks. Valdkond, kuhu Isamaa lisaks oma pilgu pöörab, on noorte kaasamine ning hariduse andmine keskkonnaküsimustes. Mul on väga hea meel, et järjest rohkem noori on teadlikumad ja hoolivamad, olles paljudele poliitikutelegi eeskujuks,” ütles ta.

Konverentsi eestvedaja Pille Lill: “Eestil on veel olemas ressurss, et olla maailmale suunanäitajaks oma puhta õhu ja loodusega. Millised on inimeste ühisväe võimalused rohepöörde elluviimisel, kas oskame neid arukalt kasutada, sellest räägime konverentsil.”

Lisainfo ja virtuaalsündmuse link: https://isamaa.ee/roheline-isamaa/

Sõnavõttudega esinevad Helir-Valdor Seeder, Aveliina Helm, Tõnis Lukas, Erik Puura, Krista Kulderknup, Linda-Mari Väli, Priit Humal ja Heiki Hepner. Konverentsi modereerivad Pille Lill ja Vootele Hansen.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga