Riho Terras kutsub Euroopa Liitu reageerima Venemaa sõjalisele eskalatsioonile Ukraina piiril

Riho Terrase sõnul on europarlamendi liikmed Ukraina piiril toimuva ja võimaliku edasise eskalatsiooni pärast väga mures. Foto: Taavi Liivo

Euroopa Parlamendi saadiku Riho Terrase sõnul on loomulik, et Euroopa Liidult kiire reaktsiooni saamiseks tuleb olla proaktiivne, mispärast algatas ta pöördumise Euroopa Liidu kõrgele esindajale Josep Borrellile.

Terrase Leedu kolleeg Petras Auštrevičius avaldas samuti oma juhitava EP Ukraina toetusgrupiga avaliku pöördumise, milles kutsutakse rahvusvahelist kogukonda Ukraina piiril toimuvale reageerima. „Olukorra tõsidust mõistsid ka teised europarlamendi liikmed. Otsustasime jõud minu kirjaga ühendada, et näidata situatsiooni pakilisust ja vajadust Venemaa tegevusele ennetavalt reageerida,“ lisas Terras.

Terrase sõnul on europarlamendi liikmed Ukraina piiril toimuva ja võimaliku edasise eskalatsiooni pärast väga mures. Tema kirja eesmärk on kindlustada, et situatsioonile pöörataks tähelepanu kõrgeimal võimalikul tasemel, et Euroopa Liit oma reaktsiooniga ei hilineks.

„Ohumärgid on üpris selged, sest Venemaa teguviis on maailmale tegelikult juba tuttav. Putini populaarsuse langedes otsitakse võimalusi väikeseks sõjaliseks konfliktiks, et rahva tähelepanu hetkeprobleemidelt minema juhtida ja nende poolehoid võita,“ ütles Terras.

Terras lisas, et muu hulgas on pingetõus seotud USA Ukrainat toetavate sõnumitega, millele Venemaa on asunud vastu seisma. „Kreml on närviline ja seda tõestavad nende viimaste päevade väljaütlemised, milles ähvardatakse edasise eskalatsiooniga. Me peame oma poolehoius ning toetuses olema kindlalt ja selgelt Ukraina poolel,“ ütles Terras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga