Isamaa soovib Tanel Kiigelt vastuseid vaktsineerimise korraldamise kohta

Urmas Reinsalu. FOTO: välisministeerium

Riigikogu Isamaa fraktsiooni liikmed Urmas Reinsalu, Sven Sester, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Lotman ja Tarmo Kruusimäe saatsid eile tervise- ja tööminister Tanel Kiigele arupärimise seoses vaktsiinide hankimise ja vaktsineerimise korraldamisel tekkinud segadustega.

Pöördumise algataja Urmas Reinsalu sõnul on edasiste sammude tegemisel vajalik kaardistada, kui palju vaktsiine on Eesti tellinud ja seega palub ta ministril tuua välja tellitud koguse ja tellimise ajad. Samuti soovib ta teada, kui palju vaktsiine on olnud põhi- ja lisapakkumistega Eestil võimalik olnud soetada ning millise hulga peale on Eesti esitanud lisataotluse, sh Euroopa Liidu hangete raames, teistelt riikidelt ja ettevõtetelt.

Reinsalu hinnangul jääb praegu selgusetuks, milliseid ettepanekuid on Eesti esitanud vaktsiinide jaotamise korralduse kohta EL hangete raames. Seejuures on tema sõnul oluline ministrilt saada teada, milline on Eesti praegune vaktsineerimisplaan isikute gruppide ja mahtude lõikes ja milline ametiisik kannab selle eest täiskohaga vastutust.

Reinsalu arvates on kiiresti tarvilik leida vastus küsimusele, kas Eesti toetab WTO lepingu raames kohustuslike litsentside rakendamist, et vaktsiine oleks võimalik toota võimalikult suures koguses erinevates ravimiettevõtetes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga