Isamaa Kristlaste Ühendus esitas Tallinna linnapea kandidaadiks Riina Solmani

Isamaa Kristlaste Ühenduse juhatus esitas Isamaa Tallinna piirkonnale ja erakonna eestseisusele pöördumise, millega esitab enda poolt Tallinna linnapea kandidaadiks pikaaegse erakonna liikme, ühenduse aseesimehe ja endise rahvastikuministri Riina Solmani.

Isamaa Kristlaste Ühenduse esimehe Avo Üpruse sõnul vajab Tallinn tugevat empaatiavõimelist juhti, kes suudab hoolivalt aga kindlakäeliselt tegeleda ka eesti õppekeele küsimusega Tallinna haridusasutustes. “Riina näitas ennast rahvastikuministrina väga heast küljest, tegeledes ühtaegu mitmekeelse kogukonna, kodanikuühiskonna kui globaalse eestluse küsimustega, samas ajal viies jõudsalt ellu pere- ja rahvastiku kestvust toetavaid poliitikaid. Kristlastena on meile peresõbraliku hoiaku, ühiskondliku tasakaalu ja peresõbraliku Eesti kujundamine ülimalt oluline,” ütles Avo Üprus.

“Riina puhul on kõik need küljed esindatud. Oleme jälginud ja kaasas olnud ka tema teenimisel Oleviste Hookande heategevusprojektides, mida ta on teostanud juba 20 aastat Tallinna puudustkannatavate inimeste huvides. Usuasjade eest vastutava ministrina oli tema vaieldamatu tugevus austus ja lugupidamine kõigi uskkondade suhtes,” lisas Üprus.

Isamaa Kristlaste Ühendus on loodud 2012. aastal. Ühendus lähtub rahvuslik-konservatiivsest maailmavaatest, demokraatlikest põhimõtetest, kandes isamaalisi ja kristlikke väärtusi. Meie väärtused lähtuvad kristlikest traditsioonidest, mille aluseks on pere, kodu, usk, isikuvabadused ja isamaa. Austame noorte julgust ja vanemate kogemust. Isamaa Kristlaste Ühendusse kuulub üle saja liikme (107), teiste erakondadega võrreldes kuulub meie hulka enim kirikuõpetajaid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga