Reinsalu: Eesti peaks tõstatama Ukraina julgeoleku küsimuse ÜRO julgeolekunõukogus

Urmas Reinsalu. Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia

Endise välisministri Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul peaks Eesti ÜRO julgeolekunõukogus ja EL välisasjade nõukogus tõstatama Ukraina julgeoleku küsimuse seoses Venemaa sõjalise jõu koondamisega Ukraina konfliktipiirkonnas.

“Ukraina hinnangul on Venemaa koondanud kümneid tuhandeid sõdureid Ukraina idapiirile, Krimmi on toimetatud täiendav õhudessantbrigaad. USA Euroopa väekoondis on meedia väitel kõrgeimal ohutasemel seoses tõenäolise rünnaku ohuga,” kirjeldas Reinsalu tekkinud olukorda.

Tema sõnul peaks Eesti kiiresti tõstatama Venemaa sõjalise jõu koondamise küsimuse konfliktipiirkonnas ÜRO julgeolekunõukogus ja nõudma agressorriik Venemaalt selgitusi. “Mõistlik oleks teha ka samameelsete julgeolekunõukogu liikmesriikide ühisavaldus seoses praeguse olukorraga. Teiseks tuleb küsimus tõstatada OSCE-s ja nõuda vaatlusmissioonile täielikku ligipääsu Ukraina kontrolli alt väljas olevatele aladele,” kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

Ta lisas, et Eesti peaks taotlema Ukraina julgeoleku küsimuse arutamist järgmisel EL välisasjade nõukogul ja paluma kohale Ukraina välisministri. “Ukraina julgeolek on Euroopa julgeolek. Ida-Euroopast valitud julgeolekunõukogu liikmena lasub Eestil eriline vastutus, ohutaseme tõusul tuleb tegutseda pingete maandamiseks ja agressori heidutamiseks kiiresti ja ennetavalt!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga