Riina Solman andis üle kodanikupäeva aumärgid ja koolinoorte ideekonkursi võidud

Pilk tulevikku. Keila Kooli õpilased ja rahvastikuminister Riina Solman 24. novembril toimunud tseremoonial. Just Keila õpilased pakkusid välja algatuse teha käepärastest ja meeldivatest materjalidest prügikastid, mida saab jäätmekäitluse vaheetapina kasutada näiteks nii koolimajades kui ka erinevates asutustes. Foto: siseministeerium

Rahvastikuminister Riina Solman andis 24. novembril viieteistkümnele silmapaistvale inimesele üle kodanikupäeva aumärgid ning koolinoorte ideekonkursi “Mina suudan” võidud. 26. novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva, mil tõstetakse esile tegusate ja ettevõtlike inimeste panust Eesti ühiskonna arengusse.

“Teie oletegi need tänu kellele toimuvad vahvad kultuuriüritused, tänu kellele aidatakse neid, keda muidu ei märgataks ja tänu kellele tõstatuvad teemad, mis muidu märkamata jääksid. Eesti vajab teiesuguseid toimekaid inimesi ja mul on hea meel, et te annate väsimatult oma panuse paremasse homsesse. Olgu see aumärk tunnistuseks ja kinnituseks sellest, et te ajate õiget asja,“ ütles rahvastikuminister Solman.

Minister lisas, et inimesed, keda tunnustatakse 2020. aasta kodanikupäeva aumärkidega, on täitnud oma kohuseid väga erilisel moel, suure kohusetunde ja armastusega. „Te olete suured maailmaparandajad. See teeb teid kodanikeks suure algustähega,“ ütles minister.

Kodanikupäeva aumärgid anti tänavu üle juba 22. korda. Komisjonile esitati aumärgi andmiseks 51 ettepanekut. Aumärgi saavad inimesed, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate võib esitada igaüks terve aasta jooksul. Selleks on siseministeeriumi kodulehel vastav vorm. Kõik ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kuhu kuuluvad riigiasutuste ja vabaühenduste esindajaid ning kodanikuühiskonnas silma paistnud isikud. Kodanikupäeva aumärk antakse vaid kord elus.

Kodanikupäeva aumärgid 2020

1. Aare Hõrn – Setomaa Liidu juhatuse liige ning Seto Kongressi Vanemate Kogu peavanem
2. Raimo Pull – Pärnu keskkonnaaktivist
3. Andres Lember – Kaitseliidu Saaremaa maleva taastajaliige, Kaitseliidu Küberkaitseüksuse tegevliige, blogi Propastop käivitaja ja eestvedaja
4. Lili Tiri – Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht
5. Anneli Kana – Eestit esindaja Euroopa külaliikumises
6. Lilian Tambek – MTÜ Taibukate Teaduskooli juht
7. Katrin Roop – MTÜ Ääremaa Noored ja MTÜ Labritsa looja
8. Bärbel Salumäe – Kodutütarde Tallinna ringkonnavanem ning Naiskodukaitse Tallinna ringkonna juhatuse liige
9. Janar Koemets – Noorte Kotkaste Valgamaa Maleva aktiivne noortejuht ja Noorte Kotkaste juhatuse liige
10. Maarja Oviir-Neivelt – Heateo SA eestvedaja ning Lapse Heaolu Arengukeskuse looja ja juht
11. Jaanus Mägi – Saaremaa vallavalitsus
12. Sille Pudel – Paide linna külavanemate mõttekodade juht ja Roosna-Alliku OTT eestvedaja
13. Andrei Vitko – MTÜ Ida-Virumaa Kurtide Ühingu juhatuse liige ja üks rajaja
14. Anneli Uffert – MTÜ Puka eestvedaja
15. Ingrid Purge – Samaaria hooldekeskuse juht ja Putkaste külaseltsi ning Hiiumaa toidupanga eestvedaja

Kodanikupäeva aumärgisaajate nimekirja alates 1998. aastast saab näha riigiportaalis eesti.ee https://www.eesti.ee/et/eesti-vabariik/kodanikupaeev/kodanikupaeeva-aumaergi-saanud/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga