Olevistes tähistasid vähekindlustatud ja kodutud vabariigi aastapäeva

Oleviste Hoolekanne, mille eestvedaja on viimased 18 aastat olnud rahvastikuminister Riina Solman, korraldas eile Oleviste kirikus kodututele ja vähekindlustatud inimestele vabariigi 102. sünnipäevapeo koos kontserdi ja kohvilauaga.

See aasta käis kogudust abistamas palju vabatahtlikke, sh meie NATO liitlased ja keskkonnaministeeriumi kantsler koos ministeeriumi meeskonnaga. Esines patroon Reet Linna, muusik Andrus Albrecht (Bonzo), Järvamaa laululapsed Reet Kaljula juhtimisel ning koguduse muusikud Tuuli Heeney eestvedamisel.

Riina Solmani sõnul tuleb märgata iga inimest ja vaesuses elavate Eesti elanike muresid lahendada süsteemselt. „Tahame rõhutada vaesuspiiril elavatele inimestele, et nad ei ole riigi pidupäeval üksinda. Oma riik on kallis, nii ka selles riigis elavad inimesed. Mõlemat tuleb hoida ja nende eest hoolitseda. Meeles pidades, et vabadus ja meie oma riik ei ole midagi iseenesestmõistetavat. See on ka meie igal aastal korraldatava aastapäevaürituse mõte ja eesmärk – tuleme kokku selleks, et jaksaksime kõik koos Eesti vabariigi järgmises sajas sammuda.“

FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste
FOTO: Heldur Kajaste

Kommentaarid artiklile “Olevistes tähistasid vähekindlustatud ja kodutud vabariigi aastapäeva

  • 23. veebr. 2020 kell 22:36
    Permalink

    Kirikusse kutsuti . . . kellele kutseid jagati?ÕL-st lugesin,et abivajajaid tuli oodatust vähem ja piltidel ei näinud ka peale ühe lapse rohkem noori peresid. . . ?reklaami selle peo kohta polnud kuskil . . . 🙁 kas neid toidupakke on veel alles ja oleks võimalik saada ?

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga