Parempoolsete erakondade reiting on tõusuteel

Mart Helme (EKRE), Kaja Kallas (RE) ja Helir-Valdor Seeder (Isamaa) võivad viimaste reitingutega rahul olla. Foto: Dmitri Kotjuh/ JŠärva Teataja

Värskelt avaldatud BNS-i ja Postimehe tellitud ning Kantar Emori läbiviidud uuring näitab, et parempoolsete erakondade reiting on tõusuteel. Kolmapäevase seisuga on Reformierakond end Keskerakonnast ette rebinud, ühtlasi on toetust kasvatanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja toetusprotsente kogub juurde ka Isamaa.

Kui veebruari esimese nädala järel juhtis reitingutabelit Keskerakond 26,5-protsendilise toetusega, siis 14.-20. veebruarini läbiviidud küsitluse järel oli Keskerakond taandunud 24,7 protsendiga teisele kohale. Liidriks kerkis 25,7 protsendiga Reformierakond, kes on juurde kogunud 1,2 toetusprotsenti.

Lisaks tõusis ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus, mis ulatub nüüd 21,3 protsendini. Isamaa toetus on tõusnud veebruari alguse 8,6 protsendilt nüüd 9,2 protsendini. Sellega jääb Isamaa napilt maha Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, kelle toetus on viimastel andmetel 10,1 protsenti. Samas on sotside toetus võrreldes veebruari algusega kukkunud 1,4 protsendi võrra.

Valimiskünnise piiri peale on langenud Eesti 200 5,6 protsendiga. Kusjuures veel jaanuari lõpus toetas erakonda 7,2 protsenti küsitletutest. Eestimaa Roheliste toetus on viimastel andmetel 2 protsenti ja Vabaerakonnal 0,9 protsenti.

Kantar Emor küsis 14.-20. veebruarini veebiküsitluse teel kokku 1181 valimisealist Eesti kodanikku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga