Tunne Kelam Hirvepargi kõnekoosolekul: Eesti maine on saanud oluliselt kannatada

Isamaa auesimees Tunne Kelam sõnas traditsioonilisel Hirvepargi kõnekoosolekul, et Eesti maine on saanud oluliselt kannatada, kuna peaminister Kaja Kallase abikaasa osalusega ettevõte on pärast täiemahulise sõja algust Ukrainas jätkanud vedusid Venemaale.

„Kaja Kallas on olnud väga edukas ja veenev Euroopa juhtide veenmisel, kui tugevad peavad Vene-vastased sanktsioonid olema; kuidas me ühtselt peame astuma vastu agressioonile. Me oleme kogu aeg mures olnud nende allvoolude pärast, et ühelt poolt me mõistame Venemaa agressiooni hukka, aga teiselt poolt aetakse ikkagi äri ja leitakse kanaleid, kuidas Venemaad toetada. Praegu kahjustab see mitte tema isikut, vaid see kahjustab Eesti mainet. See on erakordselt tõsine lugu,“ sõnas Kelam.

Isamaa auesimees jätkas: „36 aasta eest siin Hirvepargis tõstatati küsimus tõest ja valest. Hirvepargi algus oli see, kas ikka on õige Nõukogude süsteemi vale, et me vabatahtlikult liitusime Nõukogude Liiduga või oli see Molotov-Ribbentropi pakti ja Euroopa jagamise tulemus?

Hirvepark tõstis küsimuse tõest. Aga see küsimus tõest on meil tänapäeval isegi rohkem vajalik, kui tookord. Tookord oli tõe ja vale vahekord selgem, tänapäeval on see väga ähmastunud ja muutunud paljude nüansside võrra rikkamaks. Ja meil on eriti praeguses, kolmanda maailmasõja olukorras vaja terviklikke karaktereid juhtidena, kel on oma vaimne selgroog, nagu ütles Oskar Loorits, kel on oma maailmavaade ja karakter, mis on terviklik, mis ei ole lõhenenud sisemiselt, mis ei anna siit või sealt järgi. Selliseid juhte on meil äärmiselt vaja.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga