Sotsidele Tallinnas järjekordne löök. Anastassia Kovalenko lahkub erakonnast

Pildil (vasakult paremale) Sotsiaaldemokraatide ridadest lahkunud Helve Särgava, plagiaadiskandaali sattunud Rainer Vakra ja Anastassia Kovalenko. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Täna andis Tallinna Linnavolikogu liige Anastassia Kovalenko teada, et astub välja Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja jätkab linnavolikogus sõltumatu saadikuna.

Kovalenko kirjutab Facebookis, et loosungi “igaüks loeb” asemel ei loe enam keegi:

Selle otsuse langetamiseni viisid mind viimase aasta jooksul toimunud arengud meie erakonnas.

Astusin erakonda, kus peamiseks printsiibiks oli solidaarsus ja sallivus. Arukas diskussioon, austus ja lugupidamine inimeste vastu, sōltumata nende soost, rahvusest vōi isegi veendumustest, näis olevat enesestmōistetav. Ent viimasel ajal on partei retoorika ja poliitiline aktiivsus muutunud täielikuks vastandiks nendele väärtustele. Juba terve aasta hämmastavad mind näited täielikust ideoloogia ja väärtuste puudumisest, mis on asendatud konfliktide otsimise ja poliittehnoloogiaga.

Nagu selgus, saavad sotsiaaldemokraadid endale lubada tallinlaste jagunemist rahvuslikel alustel Nōmme ja Lasnamäe elanikeks. Meil polnud häbi rünnata naisi, valimata sōnastust, olgu tegemist kas abilinnapea vōi endise parteikaaslasega. Epideemia alguse ja eriolukorra keerulist aega kasutati maksimaalselt ära poliitilise kasumi teenimiseks, mitte ühiskonna konsolideerimiseks. Sisulise arutelu asemel kõlas valimatu kriitika kōigi linnavalitsuse algatuste suunas, lisaks torkas ebameeldivalt silma soov linnavalitsuse lahendusi esitleda meie initsiatiivina. Ettepanekuid ja kriitikat kōlab nii palju, et ilmseid vastuolusid enam ei märgata.

Enam pole selge, kelle huvide eest erakond seisab. Kui me sõnades soovime aidata kõiki, siis tegelikkuses on loosung “igaüks loeb” muutunud arusaamaks, et ei loe keegi.

Kahjuks tuleb tunnistada, et eelmisel aastal ei muutunud mitte ainult partei juhid riiklikul ja linna tasandil, vaid ka partei suund. Ja sellel suunal ma ei saa jätkata.

Eelmisel aastal plagiaadiskandaali sattunud Kovalenko lahkumine on järjekordne löök Sotsidele Tallinna Linnavolikogus. Alles hiljuti lahkus nende ridadest Helve Särgava, kes liitus peagi Keskerakonnaga. Ühtlasi on tugevnenud Keskerakonna võim ka Reformierakonnast üle hüpanud Denis Boroditši näol.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga