Hooldekodude töötajad ja külastajad peavad hakkama kandma kaitsemaske

14. septembrist kehtib hooldekodude töötajatele ja külastajatele kohustus kanda kaitsemaske. Foto: Aare Lepaste

Vabariigi valitsus kiitis 10. septembril heaks otsuse, millega kohustatakse hooldekodude töötajaid ja külastajaid kandma kaitsemaske. Maskide kandmise kohustus hakkab kehtima esmaspäevast, 14. septembrist.

„Oleme Eestis praegu epidemioloogilises olukorras, kus koroonaviirus levib eelkõige nooremate inimeste hulgas ja väga raskeid tagajärgi sellel viimasel ajal õnneks pole olnud. Samas peame me tegema endast kõik, et kaitsta COVID-19 eest meie kõige haavatavamat elanikkonda – vanureid, kelle elukeskkonna ja turvalisuse eest hoolitsevad teised inimesed,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Samas kutsun kõiki inimesi üles vastutustundlikule käitumisele, et hoida kõiki meie riskirühmade inimesi. Mitte ainult vanemaealisi, vaid ka kroonilisi haigeid. Hoolime üksteisest ja ärme anna viirusele laastamiseks uut võimalust.“

Lisaks otsustasid valitsuse liikmed, et hakkavad COVID-19 nakkuse levikuga seotud küsimusi arutama taas senisest tihemini, kaks korda nädalas. See tähendab, et lisaks neljapäevastele kabinetinõupidamistele kogunevad valitsuse liikmed 22. septembrist ka teisipäeva hommikuti.

Viiruse levik on suvekuudega võrreldes taas kasvanud ning valitsus peab peaministri sõnul infovahetuseks ja vajadusel kiiremaks reageerimiseks arutama COVID-19 teemasid taas operatiivsemalt. Oluline on hoida meie ühiskond avatuna ja toimimas, reageerides vajadusel siiski kiirelt ning piisavate meetmetega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga