Rahvastikuminister Riina Solman soovib, et lastega perede kindlustunne säiliks

Rahvastikuminister Riina Solman soovib täiendavat rahastust meetmetele, mis aitavad peredel ja eriti suurtel peredel oma elamistingimusi ja transpordivõimalusi parandada. Foto: Jürgen Randma

9.septembril  kogunesid valitsuse ja koalitsioonierakondade fraktsioonide esindajad kahepäevasele seminarile Sagadisse, kus jätkati arutelusid järgmise aasta riigieelarve ning riigi eelarvestrateegia (RES) aastateks 2021–2024 koostamise üle.

Sel sügisel koostatakse üheaegselt nii järgmise aasta riigieelarve eelnõu kui ka järgmise nelja aasta eelarvestrateegia. Eelarvestrateegia eesmärk on planeerida tegevusi ja raha pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid trende. Riigieelarves kajastuvad järgmise aasta konkreetsed kulutused ja tulud.

Riina Solmani soov rahvastikuministrina on, et 2021. a riigieelarve aitaks peredel kriis üle elada nii, et lastega perede kindlustunne säiliks ning Eestis sünniks ja kasvaks aina rohkem lapsi. Selleks olen esitanud valitsuskabinetile oma ettepanekud, kuidas paremini toetada peresid ja kogukondi üle Eesti ning hoida sidet eesti kogukondadega välismaal.

Rahvastikuminister soovib täiendavat rahastust meetmetele, mis aitavad peredel ja eriti suurtel peredel oma elamistingimusi ja transpordivõimalusi parandada (eluasemete renoveerimine ja autotoetus) ja riigilt kriisi ajal vajalikku nõustamist ja kriisiabi saada. „Soovin selleks kaasata ka Euroopa Liidu eraldatavaid vahendeid. Samuti on oluline, et kriisi ajal töö kaotamine ei vähendaks tulevikus perede vanemahüvitist, mis võiks muidu mõjuda negatiivselt perede motivatsioonile kriisi järgselt lapsi saada,“ ütles minister.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga