Üllar Saaremäe kaitseministri suhtumisest: Eesti tööturule tekib artikkel „vabakutseline vaimulik”.

Üllar Saaremäe: "Kalle Laanetit ei huvita, et pärast tema otsuseid kärpida kaitsevaldkonnast kümneid miljoneid eurosid, tekib Eesti tööturule uus artikkel - „vabakutseline vaimulik” FOTO: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Riigikogu liige Üllar Saaremäe (Isamaa) viitab sotsiaalmeedias eilsele kaitseminister Kalle Laaneti sõnavõtule ning tõdeb, et nii üleolevat suhtumist kui eile näeb Riigikogu saalis harva. Saaremäed häirib, et Laanetil puudub isegi ettekujutlus sellest, millised on kaplani tööülesanded. “Küllap usub ta, et professionaalne psühholoog suudab oma igapäeva töö kõrvalt täita ka teisi ülesandeid nagu näiteks ristimine või matused,” kirjutab Riigikogu liige.

“Esitasime kaitseminister Kalle Laanetile eile umbusaldusavalduse. See, et umbusaldamine läbi ei läinud ei olnud üllatav. Küll oli aga üllatav see, kuidas kaitseminister suhtus kaplaniteenistusse,” kirjutab Saaremäe.

Ta meenutab, et Kalle Laaneti otsuste tulemusena plaanitakse koondada peaaegu kõik kaitseväe kaplanid. “Seetõttu küsisin Laanetilt, kas ta oskab nimetada kaitseväe kaplanite kõiki tööülesandeid ja kui mitte, siis kas ta vähemalt oskab anda neist üldistatud ülevaate. Minister oskas selle peale ainult vastata, et pole kaplani tööülesannete ja ametijuhendiga tutvunud. „Kirik on riigist lahus“, ütles ta.”

“Proovisin jätkuküsimusena viidata ka Peapiiskop Urmas Viilma 19. mai artiklile “Eesti Kirikus”, mille ta lõpetab sõnadega: “Kaitseväe kaplaniteenistuse tegevuse minimeerimine võib-olla pikemas perspektiiviks ohuks mitte ainult kaitseväe isikkoosseisule, vaid koguni Eesti julgeolekule.” Ka siin ei suutnud kaitseminister vastata muud, kui et „meil on demokraatlik ühiskond, vaba maa, kõik saavad arvata, mida nad arvavad,” jätkab Saaremäe lõpetades tõdemusega, et nii üleolevat suhtumist näeb Riigikogu saalis harva.

“Kaitseministril tundub olevat täiesti ükskõik ning küllap usub ta, et professionaalne psühholoog suudab oma igapäeva töö kõrvalt täita ka teisi ülesandeid nagu näiteks ristimine või matused. Kalle Laanetit ei huvita, et pärast tema otsuseid kärpida kaitsevaldkonnast kümneid miljoneid eurosid, tekib Eesti tööturule uus artikkel – „vabakutseline vaimulik”,” kirjutab Riigikogu liige.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga