Paide võimuliit lagunes, Keskerakonna asemel jätkab koalitsioonis Reformierakond

Paide linnapea Priit Värgi sõnul on pinged linnavalitsuses kestnud viimased kolm nädalat ning nende lahendamiseks tuli Keskerakond koalitsioonist välja heita. Foto: erakogu

Paide linnapea Priit Värk (Isamaa) teatas 10. septembri, et Paide senine võimuliit (Isamaa, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Keskerakond) on lagunenud ning Keskerakonna asemel jätkab koalitsioonis Reformierakond.

“Paide linnavolikogusse kuuluvad fraktsioonid Isamaa, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ja Reformierakond moodustasid Paides uue koalitsiooni allkirjastades selleks kokkuleppe,” teatas Värk ERR-i vahendusel. Vastse koalitsiooni eesmärk on järgmiste valimisteni jäänud aastase perioodiga jätkata linna arendamist sihiga tõsta Paide konkurentsivõimet elupaigana.
Järgnevatel päevadel jätkuvad partnerite kõnelused, et leppida lõplikult kokku plaanides ja tegevustes, mis fikseeritakse ka koalitsioonilepingus.

Isamaa ja SDE esindajad kinnitasid teates, et 2017. aasta valimistest on Keskerakonnaga üheskoos Paide linna juhitud tulemuslikult, kuid kahjuks erimeelsused linnavalitsuses ja koalitsioonis ei võimaldanud jätkata. “Tagamaks töörahu otsustasid Isamaa ja SDE lõpetada senise koostöö Keskerakonnaga ning moodustada uue koalitsiooni koos Reformierakonnaga,” seisab teates.

Muudatuse peab kinnitama volikogu, mis tähendab vähemalt äsja skandaali sattunud volikogu esimehe Aivar Tubli väljavahetamist. Paide linnavolikogu Keskerakonda kuuluv esimees Aivar Tubli ütles sel nädalal, et talle esitati esmaspäeval kahtlustus kelmuse toimepanekus, kirjutab Järva Teataja. “Kelmus seisnevat selles, et ma esitlesin ennast Paide Linnavalitsuse esindajana ning tellisin linnavalitsuse nimel Viisu viinavabriku korstna varemete koristamise ja äraveo,” selgitas Tubli, kelle hinnangul on esitatud kahtlustus alusetu ning seega ei plaani ta Paide linnavolikogu esimehe kohalt tagasi ega ka Keskerakonnast välja astuda.

Linnapea Priit Värk ütles samas ERR-ile, et pinged olid linnavalitsuses kestnud juba viimased kolm nädalat ning nende lahendamiseks tuli Keskerakond koalitsioonist välja heita. Otsust ei mõjutanud Värgi sõnul Aivar Tubli kelmuse skandaal, kuid see ei aidanud ka kuidagi olukorrale kaasa.

Isamaal on 23-liikmelises Paide linnavolikogus kuus, SDE-l neli ja Reformierakonnal kolm kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga