Reformierakonna peasekretär jäi raha kogumisega hätta ja vahetatakse välja

Reformierakonna kevadises volikogus sattusid koos pildile Deniss Boroditš ja Kert Valdaru. Esimene on erakonnast lahkunud, teine jääb ilma peasekretäri ametist. Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

Reformierakond otsustas välja vahetada alles kevadel ametisse asunud peasekretäri Kert Valdaru. Kuuldavasti on selle põhjuseks vähene võimekus erakonnale valimisteks raha hankida. Erakonnal on eelmisest kampaaniast jätkuvalt võlad üleval, uued kulutused jooksevad peale ja raha kogumine tuleb väga visalt.

Varem Astangu kutserehabilitatsioonikeskuse juhina töötanud poliitikas kogenematu Kert Valdaru valimine Reformierakonna peasekretäriks oli kevadel suureks üllatuseks ka paljudele erakonna juhtliikmetele. Väidetavalt oli Valdaru erakonna uue esimehe Kaja Kallase valik, mille suhtes paljud erakonnakaaslased oli küllalt kriitilised. Kõige rohkem avaldati kartust, et kui nii erakonna esimees kui peasekretär on poliitikas täiesti rohelised, siis ei saa sellest midagi head sündida. Läks pool aastat mööda ja ka Kaja Kallasel tuli sellega nõustuda ja kolmapäevasel juhatuse koosolekul vahetatakse Kert Valdaru noore poliitiku Erkki Keldo vastu välja.

Kaja Kallas põhjendas pühapäeval ajakirjandusele saadetud pressiteates Kert Valdaru tagasi kutsumist asjaoluga, et viimane kavatseb  kandideerida eelolevatel riigikogu valimistel ja asub tööle riigikogu fraktsiooni nõuniku ning erakonna progammitoimkonna koordinaatorina. Selline hädavale küll kedagi ei veena, ilmselgelt ei saanud peasekretär oma tööga lihtsalt hakkama.

Ka Reformierakonna eelmisele peasekretärile Tõnis Kõivule anti hundipass, sest erakond sisuliselt maksejõuetu.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga