Eesti ja Iraagi kaitseministrite kohtumine

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Iraagi kaitseministri Najah Al-Shammari, NATO ning Ameerika Ühendriikide juhitavate sõjaliste operatsioonide juhtide ja Iraagis teenivate Eesti kaitseväelastega.

Luige sõnul on Eesti kaitseväelastel Iraagi relva- ja piirivalvejõudude koolitamisel märkimisväärne eelis, sest meil on olemas oma kogemus sellest, mida tähendab relvajõudude taastamine praktliselt nullist. “Iraagi relvajõududel on veel pikk tee käia. Sellele vaatamata on nad täna peamine jõud, mis on suutnud Daeshi siiski kontrolli all hoida,” ütles Luik.

Kohtumisel Iraagi kaitseministriga arutati muutunud julgeolekuolukorda Süürias ning tõdeti, et Daeshi vangide vabastamisel oleks tõsised tagajärjed kogu piirkonnale, sealhulgas Iraagile.

Samuti kohtus Luik täna NATO Iraagi missiooni Kanada kindralmajori Dany Fortini ja Ameerika Ühendriikide juhitava operatsiooni Inherent Resolve asejuhi Ühendkuningriigi kindralmajor Gerald Stricklandiga ning operatsioonil teeniva Eesti kontingendiga, et saada ülevaade nende teenistusest.

Kaitseministri sõnul on reservväelaste osalemine täna alanud lisaõppekogunemisel sama oluline kui tegevväelaste osalemine rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel.

Eesti panustab Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvahelisse sõjalisse operatsiooni Inherent Resolve kuueliikmelise väljaõppemeeskonna ja ühe vanemohvitseriga mitmerahvuselises sõjalis-strateegilises meeskonnas, mis nõustab Iraagi ministeeriume ja julgeolekujõudusid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga