Mart Luik: EKRE uued liikmed ei jaga nende põhiväärtusi

EKREga liituv Siiri Sisask teatas kohe esimeses intervjuus, et tema arvates on samasoolised pered samaväärsed mistahes peremudeliga. Ometi on samasooliste kooselu halvustamine üks erakonna tugisambaid. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Alles see oli, kui EKRE ridades poliitikasse naasmist plaaninud endine tippjuht Jaan Männik sellest plaanist loobus, sest ei jaganud nende seisukohti ei pagulaste ega seksuaalvähemuste suhtes. Männiku väitel nõudsid tema lapsed, et ta selle rassistliku erakonnaga tegemist ei teeks. Jaan Männik tunnistas isegi, et erakonna vaenulik suhtumine kõigisse sisserändajatesse ja samasoolistesse paaridesse on talle väärtuste mõttes täiesti vastuvõetamatu.

Nüüd jahmatas EKRE fänne nende uus täht, endine Res Publica liige Siiri Sisask, kes teatas Delfi intervjuus, et ta on peaaegu kõigi erakonna seisukohtadega nõus peale EKRE suhtumise samasoolistesse peredesse. Martin Helme näeb kõikjal Eestis müstilist “homo-promo” ja Mart Helme ei lähe protestiks isegi Rooma paavsti vastuvõtule ega missale, sest tema arvates on katoliku kiriku pea liiga liberaalne. Kuid laupäeval EKRE nimekirjas kandideerimisest teatanud laulja Siiri Sisask ütles, et tema arvates võivad samasoolised paarid elada tavapärast kooselu ja kasvatada ka koos lapsi. “Ma saan aru, et EKRE on lähtunud oma vaadetes kristlikust kultuuriruumist ja tänu sellele on seal tulnud aegadest ja seisukohtadest lähtuvalt mingisugune perekonnamudel, millest nad nüüd kinni hoiavad, aga maailm on muutumas, kristlik kultuuriruum on muutumas, paavst on välja öelnud väga tolerantseid seisukohti,” viitas Siiri Sisask intervjuus Delfile kooseluseadusele.

Paavstile viidates ilmselt Siiri Sisask ei teadnud, et alles mõned päevad tagasi kirjeldas EKRE esimees õigeusklik Mart Helme katoliku kiriku juhti kui mõttetut meest, kes on kiriku õiged väärtused minetanud. Tuntud laulja räägib nõnda nagu tavalised inimesed sellest aru saavad, et pole meid kõikjal varitsevat “homo-promo”, mida perekond Helmed ainsana kõikjal märkavad. Meil on sünnilt vigane kooseluseadus, mis midagi Eestis ei lahenda, vaid ainult lõhestab meie ühiskonda.

Männiku ja Sisaski juhtumid näitavad EKRE juhtide pragmaatilist suhtumist- parem varblane peos kui tuvi katusel. Püütakse kaupa teha kõigi vähegi tuntud inimestega, ka nendega, kelle väärtused erakonna omadega kokku ei lange. Kuigi EKRE naudib korralikku reitingut, siis tema juhtide räige retoorika piirab jõuliselt nende inimeste ringi, kes häbenemata on valmis sama sõnumit levitama. Eestlased on kindlasti oma kodumaa patrioodid aga me oleme siiski rahumeelne rahvas. Enamusel meist ei avaldu isamaa armastus soovist kõlvatuid raamatuid põletada, mõõgaga naabri magamistuppa tungida või võõramaiseid tudengeid lintšida.

 

Kommentaarid artiklile “Mart Luik: EKRE uued liikmed ei jaga nende põhiväärtusi

 • 1. okt. 2018 kell 13:03
  Permalink

  Järjekordne lapsik paskvill, mis näitab kirjutaja madalat mõttelendu ja programmeeritud robotlikku orienteeritust.

  “Tuntud laulja räägib nõnda nagu tavalised inimesed sellest aru saavad, et pole meid kõikjal varitsevat “homo-promo”, mida perekond Helmed ainsana kõikjal märkavad.”

  See vale näitab kindlat kallutatust või lihtsalt teadmatust (kumbki korralikule ajakirjanikule ei sobi), sest enamik rahvast on sellest kõigile nähtavast ja tajutavast “homo-promost” surmani tüdinud.

  “Enamusel meist ei avaldu isamaa armastus soovist kõlvatuid raamatuid põletada, mõõgaga naabri magamistuppa tungida või võõramaiseid tudengeid lintšida.”

  Ja see on juba otsene ja HAIGLANE LAIM, mis peaks olema lausa kriminaalkorras karistatv. Keegi pole raamatuid põletanud, kellegi magamistuppa mõõgaga tunginud ega kedagi lintšinud. HÄBI! HÄBI!

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga