Riik plaanib Isamaa ettepanekul luua Eesti Pere sihtkapitali

Helir-Valdor Seeder, Isamaa esimees

Järgmise aasta riigieelarve eelnõus on miljon eurot ette nähtud Eesti Pere Sihtkapitali loomiseks, kuid veel ei ole selge, mitu inimest ja millal seal tööle hakkab ning millise ministeeriumi juures asutus tegutseb, kirjutab ERR.

Ettepaneku niisugune sihtkapital luua tegi Isamaa, mille esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et idees ei ole midagi uudset, sest selle käis ligi 30 aasta eest välja president Lennart Meri, kuid Eesti praeguse demograafilise olukorra taustal on teema veel aktuaalsem.

Riigikogu kõnepuldist sõnas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder: “Uue algatusena on Isamaa ettepanekul kavandatud ka Eesti pere sihtkapitali asutamine, mille eesmärgiks on eesti rahva kestmise tagamine ja areng, pereväärtuste kaitse, demograafiliste probleemidega tegelemine ja vastavate uuringute rahastamine ning rändepoliitikaga seonduvate arengute seire ja suurendamine.”

Isamaa juhi sõnul on veel vara öelda, mitu töötajat sihtkapitalis tööle hakkab, millal või kuskohas. Praegu on see justiitsministeeriumi eelarvereal, sest valitsus pole neid teemasid põhjalikult arutanud, aga edaspidi arutletakse, kas see liigub sotsiaalministeeriumi alla või kuskile mujale.

Seeder märkis, et näiteks kultuurkapital toimetab edukalt kultuuriministeeriumi ja muude asutuste kõrval ja on end igati õigustanud. Pere sihtkapital saaks olla valimistest sõltumatu ja järjepidev, kuid samas ei ole selle eesmärk kindlasti nii ambitsioonikas, et määratleda tulubaasina mingit protsenti maksudest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga