Isamaa Naiskogu IREN poliitiline avaldus Maarjamäe memoriaali kaitseks

Isamaa Naiskogu on vastu detailplaneeringule, mis ei sobi mälestusala kõrvale ning naeruvääristab nõukogude okupatsiooni tõttu kaotatud inimelude väärtust. Foto: Aron Urb

Maarjamäe Kommunismiohvrite Memoriaalist on kujunenud maamärk ohvrite ja lähedaste meenutamisel, mille arhitektuurilist lahendust pole saatnud tulised vaidlused. Tegemist on väga õnnestunud rajatisega, mis sobib looduslikku keskkonda ja annab võimaluse peatuda, mõeldes vaikuses hukkunutele ning oma kaotatud lähedastele.

Seda õõvastavam on IREN-i juhatuse liikme Anne Eenpalu sõnul lugeda Tallinna Linnavalitsuse juhtide plaanidest murda saavutatud kokkuleppeid leida Levadia Jalgpallihalli rajamiseks Lasnamäele võrdväärne asendusmaa. Linnavalitsus on asunud taas rääkima oma plaanist rajada jalgpallihall memoriaali kõrvale. Kas selle otsusega nõustub ka Riigi Kinnisvara AS, pole teada. Tegemist on ebaõnnestunud ideega, sest kohmakas tahukas on mälestusrajatisest 11 meetrit kõrgem ja rikub vaadet.

Isamaa Naiskogu on vastu detailplaneeringule, mis ei sobi mälestusala kõrvale ning naeruvääristab nõukogude okupatsiooni tõttu kaotatud inimelude väärtust.

„Tunnetame sügavat lugupidamatust. Küüditatud, represseeritud ja nende järeltulijad, avalikkus ja meie riigi külalised võtsid memoriaali kiiresti omaks. Nüüd kannavad kauneid õisi ja vilju ohvrite auks memoriaali istutatud õunapuud. Vaikuses ja rahus on õnn meenutada ning mõtiskleda olnu üle. Mineviku valu peame väärikalt hoidma!“ rõhutab Anne Eenpalu.

Kutsume Tallinna linna juhte üles teadvustama olukorra tõsidust leidmaks koostöös Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsiga alternatiivsed lahendused jalgpallihalli rajamisel. Aruteludesse tuleb kaasata nii represseeritute ühendused kui ka kohalik kogukond.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga