Isamaa: vaktsineerimiskaose eest vastutab Tanel Kiik

Sel nädalal tuli teade ligi 100 000 vaktsiinidoosi ja muu ravimi riknemisest. FOTO: Tairo Lutter, Postimees

Kolmapäeva õhtul kogunenud Isamaa eestseisus võttis vastu poliitilise avalduse, milles rõhutatakse et vaktsineerimiskaose eest vastutab tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning valitsus peab vaktsineerimisprobleemidele lahendused leidma.

Vaktsineerimiskaose eest vastutab Tanel Kiik

Isamaa eestseisus leiab, et Eesti vaktsineerimiskaose lõpetamiseks ja koroonaviiruse vastases võitluses edu saavutamiseks peab valitsus astuma otsustavaid samme. Kui kiireid lahendusi ei leita peab tervise- ja tööminister Tanel Kiik võtma poliitilise vastutuse.

Käesoleval nädalal päevavalgele tulnud juhtum ligi 100 000 vaktsiinidoosi ja muu ravimi hävinemisest on järjekordne näide sellest, et vaktsineerimisega on tõsised probleemid ning minister Tanel Kiik ei saa oma valdkonna juhtimisega hakkama. Selle asemel, et veeretada vastutust ametnike kaela tuleb Kiigel võtta vastutus ning probleemidele lahendused leida.

Eesti on seadnud eesmärgiks vaktsineerida suve lõpuks 70% täiskasvanud elanikest. Tänaseks on selge, et seda eesmärki täita ei suudeta. Eriti halb on olukord riskigruppi kuuluvate eakate inimeste vaktsineerimisega. Kui mai lõpuks oli vaktsineeritud ainult 58% üle 80-aastastest inimestest, siis juuni lõpuks on jõutud ainult 62%-ni. Isamaa eestseisus rõhutab, et sellises olukorras mängib tervise- ja tööminister inimeste eludega ning kümnete tuhandete vaktsiinidooside raisku laskmine on üks kümnetest näidetest Eesti vaktsineerimiskaoses.

Samal ajal on enam kui 2 aastat koroonaviiruse vastase võitluse eest vastutanud Tanel Kiik jätnud tegelemata ka teiste otseste ohtudega Eesti inimeste tervisele. Isamaa esitas juba jaanuaris seadusemuudatuse, mille eesmärk oli takistada ohtlikumate viirusetüvede levikut Eestisse, kuid minister otsustas seda algatust pidurdada. Eesti idapiiril on samal ajal aga levimas ohtlik koroonaviiruse delta-tüvi, mille vastu tuleb astuda otsustavaid samme. Sellele näitele lisanduvad veel tegematajätmised võimalikuks viiruse kolmandaks laineks valmistumisel.

Isamaa eestseisus leiab, et tervise- ja tööminister Tanel Kiik ei ole seni suutnud seada oma valdkonnas prioriteete ning kaitsta Eesti inimeste elusid. Tema vastutab ministrina nii enda kui ka kõigi oma alluvate tegematajätmiste eest, mistõttu ei jää üle muud, kui võtta vaktsineerimiskaose eest viimaks ometi vastutus ja asuda probleemidele lahendusi otsima.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga