Jüri Luik lahkub Riigikogust ja naaseb välisteenistusse

Välisministeeriumi juhtkond näeb Jüri Luike järgmise suursaadikuna NATO juures. Foto: n-srs Valner Väino

Eelmise valitsuse kaitseminister ja praegune Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Jüri Luik (Isamaa) naaseb juuni alguses välisteenistusse. ERR-i andmetel saab temast Eesti alaline esindaja ehk suursaadik NATO juures, alliansi Brüsseli peakorteris.

“Välisministeeriumil on hea meel, et pikaajalise diplomaatilise kogemusega Jüri Luik otsustas meie ettepaneku vastu võtta ja ministeeriumisse naasta, et Eesti julgeolekupoliitika kujundamisele kaasa aidata. Ta asub tööle välisministeeriumi juhtkonna nõunikuna, kelle teemavaldkonnaks on NATO strateegilise kontseptsiooni väljatöötamisega seonduv,” kinnitas välisministeeriumi kõneisik Luige tagasipöördumist.

ERR-ile teadaolevalt näeb välisministeeriumi juhtkond Jüri Luike järgmise suursaadikuna NATO juures, kui sel suvel lõpeb seal praeguse suursaadiku Kyllike Sillaste-Ellingu lähetus.

“Minule on tegu naasmisega alma mater’isse, kodusesse välisministeeriumi, kust suvel 2017 sisepoliitikasse tulin. Nüüdne samm tähendab mõistagi lahkumist nii Riigikogust kui ka sisepoliitikast,” kommenteeris Luik ERR-ile.

Jüri Luik on olnud Eesti kaitseminister aastatel 1993-1994, 1999-2002 ja eelmises valitsuses 12. juuni 2017-26. jaanuar 2021. Aastatel 1994-1995 oli Jüri Luik Eesti välisminister.

Isamaa erakonnast Luik lahkuda ei kavatse. “Kindlasti mitte. Jään erakonna lihtliikmeks. Olen Isamaa üks rajajaid, hoian neile pöialt ja loodan, et neil läheb hästi,” ütles ta.

Jüri Luige asendusliikmena peaks Riigikogusse naasma Heiki Hepner, kes oli Luige asendusliige ka tema kaitseministriks oleku ajal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga