Hoiduge kahtlase info jagamisest, aga teadke, et viiruse vastu on kindel kaitse

Uskuge või mitte, aga omal moel aitavad värsked hobusepabulad tõepoolet koroonaviiruse leviku vastu. Foto: Aire Saarm/Kilgi Tall

Valitsuse kommunikatsioonikeskus kutsub inimesi hoiduma sotsiaalmeedias sellise info jagamisest, mille tõesuses jagaja ise kindel ei ole. Paras ports huumorit on aga ka eriolukorras omal kohal, tõestab Tartumaal Ülenurme vallas tegutsev Kilgi Tall sotsiaalmeedias. Liiatigi on ukse ees 1. aprill. Tehke pigem nalja, ärge külvake asjatult paanikat.

“Keerulistel hetkedel, mida praegune eriolukord kahtlemata on, liigub sotsiaalmeedias palju väiteid, mida on keeruline kontrollida. Enamustel juhtudel levitavad inimesed infot, olgu see korrektne või väär, heausklikult. Kriisiolukorras on sõnumitel aga märksa suurem kaal kui tavaolukorras. Eksitava info laialdane levik võib inimeste tervise või isegi elu ohtu seada. Seetõttu on meie peamine soovitus lihtne – ärge jagage edasi infot, milles te kindlad pole,” ütles valitsuse kommunikatsioonikeskuse staabijuht Siim Kumpas ERR-ile.

“Usaldusväärseima ja täpseima info COVID-19 ja eriolukorra kohta leiab ametlikest kanalitest (kriis.ee, terviseameti koduleht jt) ning rahvusrinhäälingust. Möödunud nädalal pandi püsti ka kriisiinfotelefon 1247, mis on tasuta ja vastab kõnedele ööpäevaringselt,” märkis Kumpas.

Mitmed lääneriikides tegutsevad mõttekojad ja infosõjaga tegelevad uurimisrühmad on tõdenud, et koroonapandeemia vallandumine on suurendanud ka sellega seotud libauudiseid ja vandenõuteooriaid, mille eesmärgiks on sageli valitsuse usaldusväärsuse ja kehtiva ühiskondliku korra õõnestamine.

Hobusepabulad töötavad viiruse vastu

Kevad on käes ja koroona vohab. Kes tahab kindlat kaitset, siis meil on seda pakkuda lademetes ja igapäevaselt, vahendab Kilgi Tall.

Ja nüüd lähemalt. See on tõesti tõsi. Värsked hobusepabulad töötavad koroonaviiruse vastu!

See on imelihtne. Lihtsalt korjake kätega värskeid pabulaid ja see teeb järgmisi imesid:
1. Sa ei puutu oma silmi, kõrvu, suud ega nina.
2. Keegi ei anna Sulle kätt.
3. Keegi ei tule sulle lähemale kui kaks meetrit.
4. Enne söömist pesed käed põhjalikult.

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab, jagab Kilgi Tall imettegevat soovitust.

* Inimkatsed värskete hobusepabulatega on läbi viidud vabatahtlike peal, kes andsid eelneva nõusoleku katses osalemiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga