Riho Terras: Frontex peab vastama Leedu abipalvele enne, kui piiril toimuv kriisiks eskaleerub

Riho Terrase sõnul peavad Euroopa Liit ja Frontex näitama võimekust olukordade operatiivseks juhtimiseks. Foto: Taavi Liivo

Isamaa eurosaadik Riho Terras leiab Leedu presidendi välisnõuniku avalduse valguses, et Euroopa Liidul on viimane aeg näidata, et sõnad vastavad tegudele.

„Kuigi Frontex on juba saatnud Leetu 30 töötajat, siis on Leedu teada andnud, et nad vajavad selle tulvaga toime tulemiseks rohkem abi. Euroopa Liit on deklareerinud, et liidu välispiiri valvav Frontex on prioriteet ja see tähendab, et nüüd tuleb Leedu vajadustele saja protsendi ulatuses vastata,“ ütles Terras.

Terrase sõnul peaks Frontexil Vahemere põgenikekriisist meeles olema, kui kiiresti põgenikevool üle pea võib kasvada, mispärast tulebki selleks praegu valmis olla, sest ei ole alust arvata, et Lukašenka Leedu piiri põgenikega „pommitamise“ niipea lõpetab.

„Euroopa Liit ja Frontex peavad näitama võimekust olukordade operatiivseks juhtimiseks. Praegu ei ole veel tegu kriisiga, kuid see võib selleks eskaleeruda, kui sellesse kergekäeliselt suhtuda. Pigem saata Leetu rohkem abijõude, kui esmapilgul vajalikuks võib pidada, et alati püsida vähemalt üks samm ees,“ ütles Terras.

Leedu presidendi välisnõunik Asta Skaisgirytė ütles, et Leedu vajab seadusevastase rände suurenemise tõttu Frontexilt senisest rohkem abijõudu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.