Valitsus kaotas koolidele kehtinud piirangud

Värske sõõm hapnikku. Kooliaasta saab alata, sest valitsuse otsusega kaotati haridusasutustele kehtinud piirangud. Foto: Aare Lepaste

Valitsus otsustas täna (18.08.2020.a) kaotada haridusasutustele kehtinud piirangud, mida uuel kooliaastal hakkavad asendama haridus- ja teadusministeeriumi ning Terviseameti koostöös koroonaviiruse leviku ennetamiseks antavad soovitused.

Otsuse kohaselt ei kehti siseruumides kuni 50-protsendilise täitumuse nõue ning inimeste arvule seatud piirangud enam põhikoolides, gümnaasiumides, kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides, aga ka täienduskoolitusasutustes, huvikoolides, avatud noortekeskustes, noortelaagrites ja õpilasmalevates. Piirangud ei kehti ka huvitegevuse ja huvihariduse andmisel ning mootorsõidukijuhi, autojuhi ja ohtlikku veost vedava autojuhi koolituste korraldamisel.

Seni valitsuse korralduses sätestatud piiranguid hakkavad asendama Terviseametiga koostöös koroonaviiruse leviku ennetamiseks antavad juhised, mis jõuavad koolidesse kolmapäeval.

Ühtlasi teatas kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) sotsiaalmeedias, et septembrikuust võivad ka teatrid, kontserdisaalid ja kinod töötada täissaalidega.

“Siseruumides kuni 50-protsendise täituvuse piirangut teatrietendustele, kontsertidele, kinoseanssidele, avalikele koosolekutele ja üritustele ning konverentsidele ei kohaldata tingimusel, et on tagatud statsionaarsed istekohad (näiteks tribüünid, teatri-, kontserdi- ja kinosaalid). Lisaks muidugi on ka tegutsemisjuhendis kirjas, et saalis siis ka istutakse ning ei koguneta troppi ei lava ette ega kuhugi mujale ning ei viida ürituse ajal toole välja ega muud sellist. Ja muidugi ei hakka see publik ka üksteisele näkku karjuma,” vahendas Lukas valitsuse kokkulepitut.

Valitsuse korralduse muutmine seoses suurüritustega

Valitsus näeb ette võimaluse kehtestada oma otsusega erandeid spordivõistluste ja -ürituste ning avalike ürituste korraldamiseks. Erandi kehtestamine on mõeldud suurürituseks, mis ületavad praegu kehtestatud välis- ja sisetingimustes osalejate arvu piirmäära ehk vastavalt siseruumides 1500 ja välitingimustes 2000 osalejat. Terviseamet võib rakendada sellistel üritustel osalejatele liikumisvabaduse piiranguid ning viiruse leviku ennetamiseks võidakse rakendada ka muid lisameetmeid.

Valitsus saab otsustada sellise erisuse tegemise ülekaaluka ühiskondliku või riiklik huvi korral. Samuti peab selle ürituse korraldamiseks olemas olema kohaliku omavalitsuse seisukoht ning ürituse korraldajaga peab olema läbi rääkinud terviseametiga, kuidas maandatakse nakkuse leviku riskid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga