Kas Helmede vägikaikavedu Kaljustega rikub tõrvikurongkäigu traditsiooni?

EKRE toetus on langenud 16 protsendile Foto: LIIS TREIMANN

Viimastel aastatel 24. veebruari õhtul Tallinnas Vabaduse väljakul tõrvikurongkäigu korraldanud EKRE peab sel aastal üritust teises kohas pidama. Politsei avalike ürituste registrist nähtub, et 24. veebruaril korraldab Vabaduse väljakul piketi “Saja marss 3” Maria Kaljuste, kes 2017. aastal EKRE-st erakonna maine kahjustamise süüdistusega välja heideti.

Selle asemel, et Kaljustega koostööd teha ütles Mart Helme ERR-ile, et EKRE tõrvikurongkäik toimub tänavu mujal. „Me ei hakka praegu ette kandma, kus ja mismoodi. Ega me samas kohas ei saa ju teha,” nentis ta. Lisaks prognoosis Helme Kaljuste korraldatavale üritusele läbikukkumist.

Marina Kaljuste sõnul ei ole keegi EKREst temaga sõnagi rääkinud ning ilmselt on Helmed täiesti koostöövõimetud, lausus ta. „Kui nad ei suuda sellise asja puhul kaks lauset suhelda või asju ette planeerida, vaid hakkavad rahvast juhi ego pärast solgutama, siis mismoodi see “rahvaerakond” Eestit kavatseb juhtida? Kaaperdatud, kaaperdatud – poliittolad, mitte tõsiseltvõetav parteijuhtimine,” lausus Kaljuste ERRile.

Loe pikemalt ERRi veebiportaalist

Kommentaarid artiklile “Kas Helmede vägikaikavedu Kaljustega rikub tõrvikurongkäigu traditsiooni?

  • 4. jaan. 2019 kell 11:01
    Permalink

    See rikub selle ainult siis, kui erakond keeldub seda seal tegemast siis kui TTE ka platsil on – nii et sada % nende valik ja otsus. Tark ja Terve eesti ei keela ega välista midagi.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga