Setomaal leevendati koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud meetmeid

Head uudised Setomaalt. Kuigi jätkuvalt peab arvestama teatud piirangutega, ootavad Seto Tsäimaja, muuseum ja sanatoorium külastajaid. Foto: Aare Lepaste

Setomaa vald leevendas mitmeid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud meetmeid. 2. maist on Seto Tsäimaja külastajatele avatud, kuid seda tingimusel, et peetakse kinni 2+2 reeglist ning sisse- ja väljapääsu juures on tagatud klientidele kasutatavad desinfitseerimisvahendid. Aktsiaseltsi Värska Sanatoorium teatel avati 3. maist uksed teatud ravipakettidega klientidele ning rehabilitatsiooniteenusteks. Värska veekeskus jääb valitsuse edasiste otsusteni esialgu suletuks.

Nädalavahetusest on taas lubatud Setomaa Muuseumid õuealal olevate eksponaatide külastamine, kui külastajaid on grupis maksimaalselt kümme inimest ja nad järgivad 2+2 reeglit ning Setomaa Muuseumid on taganud desinfitseerimisvahendite olemasolu muuseumi territooriumil.

Samas jääb kehtima keeld õuealal olevate eksponaatidesse sisenemise kohta. See tähendab, et Setomaa Muuseumid territooriumil olevaid hooneid külastada ei saa.

Lisaks avati spordi- ja liikumisürituste korraldamiseks Setomaa valla staadionid ning seda tingimusel, et osalejaid on grupis maksimaalselt 10 ja peetakse kinni 2+2 reeglist ning tegevuse korraldaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Lubatud on ka huviringide ja treeningtegevus välitingimustes tingimusel, et grupis on maksimaalselt 10 inimest ja järgitakse 2+2 reeglit ning tegevuse korraldaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Välijõusaalid ja mänguväljakud jäävad suletuks kuni otsustatakse teisiti.

Täna avati Meremäe Kooli Meremäe lasteaiarühm ja 18. maist on avatud ka Meremäe Kooli Obinitsa lasteaiarühm.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga