Isamaa Haabersti osakond jätkab kohtumiste sarjaga “Isamaa tähed”

Esmaspäeval, 13. juunil algusega kell 18 Väravatornis (Lühike jalg 9, Tallinn) vestleb Pille Lill Isamaa auesimehe Tunne Kelami ja Eesti väljapaistva kultuuritegelase Andres Mustoneniga. Arutelu keskendub kultuurile, haridusele, religioonile ja poliitikale.

Seekordne külaline Andres Mustonen on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi ning täiendanud end varase muusika alal Austrias ja Hollandis. Vanamuusika asjatundjana on ta pidanud loenguid ja juhendanud meistrikursusi nii Eestis kui ka välismaal.

Kohtumissarja “Isamaa Tähed” korraldab Isamaa Haabersti osakond. Vestlus-kohtumised toovad arutelu-kohtumisele Isamaa erakonna väljapaistvaid liidreid ja Eestimaa tipp tegijad väljastpoolt erakonda. Käsitletakse erinevaid ühiskonnas aktuaalseid teemasid. Seekordsel üritusel on võimalik osaleda ka veebi vahendusel aadressil: https://bit.ly/399RrjV

Dirigendina on Mustonen seisnud mitmete tunnustatud orkestrite ja kooride ees. Ta on juhatanud sümfoonia- ja kammerorkestreid ning 2004. aasta XXIV Üldlaulupeol valiklastekoore. Dirigendina on tema jaoks eriline tähtsus vaimulikel suurteostel ning tal on tihedad loomingulised kontaktid Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Galina Grigorjeva ja teiste eesti heliloojatega.

Mustonen on teinud koostööd nimekate muusikutega nii Eestist kui ka välismaalt. 1972. aastal asutas Mustonen vanamuusika ansambli Hortus Musicus ning on olnud algusest peale selle kunstiline juht ja dirigent. 1986. aastal pälvis Andres Mustonen Eesti NSV teenelise kunstniku aunimetuse ja 1988. aastal Eesti NSV muusika-aastapreemia. 1995. aastal sai Mustonen mitmekülgse tegevuse eest Eesti muusikaelus Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ning 1996. aastal Eesti Raadio aastamuusiku tiitli. 1998. aastal omistati talle Valgetähe IV klassi orden ning 2003. aastal Eesti Muusikanõukogu aastapreemia.

Andres Mustonen on aastast 2000 Tallinna aukodanik märkimisväärse töö eest ansambli Hortus Musicus kunstilise juhi ja dirigendina. 2016 omistas Armeenia kultuuriministeerium Mustonenile kuldmedali teenete eest Armeenia kultuuri tutvustamisel rahvusvahelisel areenil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga