Kas poliitikud pidasid sõna? 116 poliitikust vaid 23 annetasid või tagastasid oma palgatõusu

Oma aasta jooksul kogunenud palgatõusu annetasid või tagastasid riigile täies mahus vaid seitse poliitikut. Allikas: Postimees

Aasta aega tagasi (loe artiklit siit) uuris Postimees 101-lt riigikogu liikmelt ja kõigilt ministritelt, kas nad annetasid aprilli lõpus palgatõusuna saadud lisarahaga. Postimees tegi kordusküsitluse ka tänavu ning küsitlusest selgus, et 18st endisest ja praegusest ministrist annetasid enda palgatõusuna saadud raha terve aasta jooksul kaks: isamaalased Riina Solman ja Tõnis Lukas.

Postimehe ülevaatest selgub, et täiendava palgatõusu annetas või tagastas 116 poliitikust vaid 23. Keskerakonnast tegi seda 4, Reformierakonnast 3, EKRE-st 4, SDE-st 4 ning Isamaast 8 poliitikut.

Isamaa liikmetest tõstab Postimees eraldi esile Jüri luige, Urmas Reinsalu, Priit Sibula, Riina Solmani, Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa, Heiki Hepneri, Tõnis Lukase ja Üllar Saaremäe. Lisaks tuuakse esile Jaak Valge (EKRE), Riina Sikkut (SDE) ja Kert Kingo (EKRE).

Endine kaitseminister ja tänane riigikogu liige Jüri Luik annetas rohkem, kui talle aasta jooksul palgatõusust laekus, seda MTÜ-le Vigastatud Võitlejate Ühing (EVVÜ). Endine välisminister Urmas Reinsalu tegi eelmisel kevadel ettepaneku Eesti Punasele Ristile luua allfond Vapruse Heaks, et toetada tervishoiutöötajaid.

Priit Sibul annetas lasterikaste perede maakondlikele ja Setomaaga seotud organisatsioonidele. Üllar Saaremäe tagastas mullu mais ühe kuu palgatõusu riigile ning edaspidi annetas osa palgatõusust.

Heiki Hepner, kes ei ole enam riigikogus, annetas 2012 eurot MTÜdele. „Arvestatav osa annetustest on seotud tublide Raplamaa inimeste ja organisatsioonidega, aga mitte ainult. Ka noored metsamehed ja isamaalised väärtused on saanud osa minu eelmise aasta riigikogu liikme palgakasvust,“ selgitas ta.

Raivo Tamm ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits tagastasid kogu aastase palgatõusu. „Igakuiselt tagastasin riigile oma palgatõusu osa, mis oli 251,47 eurot. Kokku tuli pisut rohkem kui 3000 eurot,“ lausus Ladõnskaja-Kubits.

Ta kirjutas valmis eelnõu, mille eesmärk oli peatada palgatõus kõrgematel riigiteenijatel, kuid peale esimest lugemist eelnõu komisjonist edasi ei liikunud. Poliitik selgitas, et riigijuhid pidid kriisi ajal näitama solidaarsust oma rahvaga.

Loe pikemalt tänasest Postimehest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga