Neli Isamaa liikmeühendust saatsid täna erakonna eestseisusele pöördumise, milles avaldatakse toetust perekonna mõiste määratlemiseks põhiseaduses naise ja mehe liiduna. Eesti Uudised avaldavad pöördumise täies mahus.

Isamaa Erakond kinnitas 2018. aastal suurkogu otsusega maailmavaate aluspõhimõtted, mille punkt V sõnastab: Abielu mehe ja naise vahel peab olema põhiseaduse kaitse all. 2019. aasta Riigikogu valimiste programmi kohaselt on istuva Riigikogu koosseisu valimislubadus: Isamaa teeb ettepaneku täiendada põhiseadust sättega, mis määratleb abielu mehe ja naise vahelise liiduna. Sama põhimõtet kinnitab kehtiv koalitsioonileping, nähes ette abielu mõiste küsimuses rahvahääletuse korraldamise.

Erakonna maailmavaate programmdokumendi kinnitab suurkogu. Erakonna Riigikogu valimiste programmi kinnitab volikogu. Samuti on volikogu otsusega heaks kiidetud kehtiv koalitsioonileping.

Sellega on erakond kõige kõrgemal tasemel – nii liikmete üldkoosoleku kui ka volikogu otsusega – väljendanud oma programmilise seisukoha abielu mõistmise osas: Isamaa mõistab abielu mehe ja naise liiduna ning soovib selle mõiste määratlemist põhiseaduses. Perede Ühendus, Naiskogu, Kristlik Ühendus ja Ühendus Rahvuslased avaldavad oma toetust nimetatud põhimõtetele.

Kommentaarid artiklile “Isamaa liikmeühendused: toetame abielu määratlemist naise ja mehe liiduna

 • 14. nov. 2020 kell 13:54
  Permalink

  Abielu saab olla vaid mehe ja naise vahel. Toetan P.S. viimist, selle ainuvarjandiga kooskõlla, millega välditakse kõik muud vaidluse küsimused.

  Vasta
 • 11. nov. 2020 kell 15:28
  Permalink

  Hea on, kui me ei aja segi mõisteid, millest me räägime. Perekonna mõiste on tunduvalt laiem kui abielu oma ning seda ei kipu keegi praegu ka muutma. Hetkel on probleemiks katsed muuta ära siinse maanurga arusaam sellest, mida tähendab abielu (senini mõistetud ühe naise ja ühe mehe ideaalis eluaegse liiduna, mis on avatud laste saamisele ja kasvatamisele jne) ning rahvaküsitluse iva on selgitada välja, kas selle olulise mõiste muutmisega ollakse päri või mitte.

  Vasta
 • 11. nov. 2020 kell 12:43
  Permalink

  Ei poolda referendumi või rahvahääletuse või rahvaküsitluse korraldamist. See oleks asjatu raha raiskamine.
  Ei poolda põhiseaduse muutmist.

  Vasta
 • 11. nov. 2020 kell 12:28
  Permalink

  Abielu ei määratle perekonda. Perekonda võivad kuuluda nii vanavanemad, vanemad, lapsed kui ka onud, lelled, tädid, väimehed, minijad, kasulapsed, nende lapsed jne. Perekond kujuneb liikmete kokkulepete ja eluraskuste tulemusel. Perekonnas võib olla abielu(sid) või mitte. Näiteks võivad moodustada perekonna isa (kes ei ole kunagi abielus olnud), tema tütar ja tütre poeg. Ühises peres elades saab poeg emahellust ja ka vanaisa elutarkust.
  Abielu saab olla ainult KAHE TÄISKASVANUD inimese vaheline kokkuleppe tulem. Riigil ei tohi olla õigust abielu, armastuse, sõpruse, kooselu, laste saamise jne inimeste vahelistesse kokkulepetesse.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga