Isamaa vastab pensionireformiga seonduvatele küsimustele

Teisipäeval 26. veebruaril vastavad Isamaa poliitikud Eesti Uudiste veebiportaali vahendusel kõigile Isamaa pensionireformiga seotud küsimustele.

Kõigil inimestel on võimalik küsimusi esitada Eesti Uudiste kommentaariumis, mis avatakse kell 10:00.

Küsimustele vastavad Isamaa poliitikud Sven Sester, Priit Sibul, Urmas Reinsalu, Mart Luik ja Karl Sander Kase.

Kommentaarid artiklile “Isamaa vastab pensionireformiga seonduvatele küsimustele

  • 26. veebr. 2019 kell 10:57
    Permalink

    Привет, Таничка Пройди опрос и получи спонсорские

    http://BMT68.TK

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 10:35
    Permalink

    Tere Isamaa!

    Kes teie liitlased on selles pensionisamba vabakslaskmises? Kas suuremat erakonda seda vist ei toeta…

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 08:45
    Permalink

    Küsimused: Mis juhtub suhteliselt solidaarsest I sambast väljamakstava pensioniga, kui sealt viiendik iga isiku maksust viiakse isiklikule pensionikontole?
    Kas nii väheneb pensioni solidaarsuskomponent ja suureneb igaühe saadavast tulust lähtuv komponent?
    Kas nii tekivad tulevikus saadava pensioni veel suuremad erinevused ja madala sissetulekuga inimeste olukord halveneb suhteliselt veelgi rohkem?

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 08:38
    Permalink

    Peamine etteheide Isamaale II samba vabatahtlikustamisel on olnud säästude kaotamine: öeldakse, kui ei ole kohustuslikkust koguda, siis inimesed ju ei säästa. Sest inimestel endil puudub soov, valmisolek ja teadlikus pensionipõlvele mõelda. Ühel hetkel on meil sadu ja tuhandeid pensionealisi, kel ei ole elatusvahendeid. Kuidas riik peab tagama nende inimeste majandusliku julgeoleku, kui inimesed ise enam ei säästa ja arvavad, et küll riik neid ühel päeval üleval peab?

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 08:37
    Permalink

    Kuidas isamaa, kes peab ennast konservatiivseks erakonnaks, saab öelda, et ärme säästame, kulutame raha täna ja kohe?
    Tõsi, pensionifondide tootlikkus on madal, aga see on teine problemaatika, propageerida säästmisest loobumist on lapse pesuveega välja viskamine.
    Eesti rahvas on tänu säästmisele Siberis ellu jäänud ja rasked ajad üle elanud.

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 08:15
    Permalink

    Tere! Arusaadav plaan, et laseme vabatahtlikuks. Kuidas edasi plaanitud on? Kas 4%, mis riik pani enne II sambasse, hakkab siis laekuma I sambasse? Kas pensioni baasosa tõuseb 4% võrra või kaotab inimene riigipoolse panuse, kui loobub II samba maksetest?

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 08:05
    Permalink

    Tere!
    Arvan, et poliitikud on läinud pensionisüsteemi reformimisega liialt hoogu ja on unustatud täielikult tänased vanaduspensionärid.
    See, et rahvastik vananeb ja kauges tulevikus jääb töökäsi vähemaks, ongi see, millest me tegelikult unistame. Innovaatika, automatiseerimine, mehhaniseerimine, IT tehnoloogiad jne. ongi selleks, et tulevikus teeniksid inimese pensioni välja tootmisliinid, robotid jne. ja vähem inimesi.
    Lisaks on Eestis suur reserv töökäsi sajakonna tuhande üleliigse bürakraadi näol, kes kunagi tulevikus võiksid vajalikku ja kasulikku tööd tegema hakata. Ja kui üleüldise vihkamise asemel oleks inimempaatia, võiks Eestisse tagasi pöörduda sadakond tuhat põgenikku.
    Kahju, et Eesti noored (ka poliitikud) oma vanematesse nii küüniliselt halvasti suhtuvad.
    Nad ei tee nägema, et pensionär rahapuudusest ei jõua maksta kommunaalmakse, ei suuda tervislikult toituda, ei käi kinos, teatris, näitusel jne.. Puhkusereisist rääkimata, mis Euroopas on üks -kaks korda aastas tavaline.
    Eestis küll puudub sõltumatu statistika (allub rahandusministeeriumile), kuid isegi seda uskudes elab keskmine pensionär suhtelises vaesuses ja enamus allpool toimetuleku piiri.
    Mis puudutab II pensionisammast, siis see on kuritegelik, kahjumlik ja tuleks koheselt lõpetada. Palgasaajal peab olema vaba voli otsustada, mida ta oma rahaga teeb.
    Vabanev “riigipoolne sissemakse” ehk siis riikliku I samba pension tuleks suunata tänaste pensionäride pensioni erakordseks suurendamiseks.
    Tänan!

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 07:25
    Permalink

    Olen liidetud II pensionisambaga kohustuslikus korras (vägivaldselt) ja minu palgast (omandist, eraomandist) võetakse ilma minu nõusolekuta osa ära. See on vastuolus paljude EU ja EV seadustega, sealhulgas EV Põhiseadus, Omandiseadus, Asjaõigusseadus jne. EL Inimõiguste seadused jne.
    Leian, et mul peaks olema seaduslik õigus II pensionisambast kogu minu käest ebaseaduslikult võetud omand (raha) tagasi saada.
    Tuleks luua pretsedent õigusliku kaitse osas, EU Inimõiguste kohtuni välja, et oma õigusi omandile kaitsta.
    Sama puudutab ka tänaseid pensionäre, kellelt võetakse ära nende tahte vastaselt ligi veerand pensionist. Ka nemad ei ole selleks luba andnud.
    Kui Eesti taasiseseisvus, sündis ühiskondlik kokkulepe, et 33% sotsiaalmaksust makstase 20% I samba riiklikku vanaduspensioni. II samba tekkimisega seda kokkulepet rikuti. Seega on tänastel pensionäridel õigustatud ootus, et nende pensioniraha tagastatakse.
    Seega minu ettepanek on: lõpetada II samba tegevus, nii et kõigile makstakse nende raha tagasi.
    Pensionäridele tõstetakse pensione ja mina otsustan ise, mida ma oma omandiga (rahaga) teen.
    Mida varem seda tehakse, seda väiksem on häving.
    Parimat!

    Vasta
  • 26. veebr. 2019 kell 05:33
    Permalink

    Tere,
    2018. aastal kallines esimese (kõige vaesema) sissetulekukvintiiliga elanikkonna ostukorv ca`23%. See puudutab otseselt ca`300 000 tänast Eesti vanaduspensionäri.
    Indekseerimisest suureneb vanaduspension 01. aprillist k.a. 8,6%. Seega reaalpension vähenes aastaga ca`14,4%.
    Mitmed erakonnad on enne valimisi lubanud erakorralist pensionitõusu. (EKRE koguni 200%). Selline karjuv vajadus reaalselt eksisteerib, seda edasi lükata ei ole võimalik ja ilma selleta enam kuidagi ei saa. Lisaks sunnib Euroopa Liidu tugevnev surve seda varem või hiljem tegema.
    Rahaline katteallikas selleks oleks olemas kui reformida II pensionisammas. Absurdne on, et tänased pensionärid maksavad 20% pensionist nn. riigipoolse sissemaksena II sambasse, kus see haihtub.
    See on maailmas ainulaadne, et vanurid peavad koguma oma lastele tulevast pensioni. Aastatuhandeid on olnud vastupidi – lapsed hoolitsevad oma vanemate eest.
    Kui riik on nii rikas ja II pensionisammas jätkab, tuleb see “riigipoolne” sissemakse leida muudest katteallikatest ja vabanev 20% I samba pensioniraha kasutada vanaduspensioni suurendamiseks.
    Radikaalsem tee oleks kogu aastatega II sambasse tänaste pensionäride poolt makstud pensioniraha väljavõtmine ja see võimaldaks suurema pensionitõusu.
    PS: kolmanda klassi koolipoiss suudab välja arvutada, et tulevane pension ilma II sambata oleks suurem, sest II sammas ei kata mitte kunagi seda 20%, mille võrra riiklik esimese samba pension võiks suurem olla.

    Jõudu teile!

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga