Paide linnapea: kas rajada kodu Paidesse või Viimsisse?

Paide linnapea Priit Värgi sõnul on pinged linnavalitsuses kestnud viimased kolm nädalat ning nende lahendamiseks tuli Keskerakond koalitsioonist välja heita. Foto: erakogu

Paide linnapea Priit Värk kirjutab, et neljarealine maantee Tallinnast Paideni ja tekkinud kaugtöö võimalused teevad Paidest ideaalse koha kuhu rajada kodu, kasvatada lapsi ja nautida parimat elukeskkonda Eestis.

Tallinn-Tartu maantee lühenemise tõttu tuli Tallinn tuli Paidele seitse minutit lähemale ehk vahemaa vähenes kolme kilomeetri võrra. Eelmise nädala lõpus avati Tallinna-Tartu maantee uus Kose-Võõbu 23-kilomeetrine teelõik. Uuel teelõigul tohib sõita kuni 120 km/h ja kui ka järgmine teelõik Võõbu-Mäo valmib kahe aasta pärast, siis on teekond pealinna 5,3 kilomeetrit lühem ja ajavõit kuni üheksa minutit. Seega Paide keskväljakult kestab sõit Ülemistesse ca 50 minutit. See tähendab, et Paide on pealinnale peaaegu sama lähedal kui Viimsi.

Paide ja Viimsi on elukeskkonna mõttes üldjoontes võrdväärsed. Pean silmas, et haridus-, kultuuri-, spordi- või tervishoiuteenuste võrdluses pole tavalisel inimesel suurt vahet, sest tingimused on loodud mõlemas. Kodu soetamisotsuse tegemiseks jääb täita veel kaks olulist kriteeriumit – töökoha ehk Tallinna lähedus ja kinnisvarahind kodu ostmisel.

Paide kinnisvarahind on kordades odavam kui Viimsis. Korterite 2020 aastal tehtud tehingute hinnastatistika kohaselt on Paides ruutmeetri hind 420 eurot ja Viimsis 1726 eurot.

Koroonast tingitud eriolukord õpetas, et kontoritööd ei pea sugugi tegema büroohoones, vaid saab ka kodus asjad aetud. Selleks ei pea riigis kehtima eriolukord, et töötada kodus. Kui piisab nädalas mõnest päevast Tallinnas töötamiseks, siis väheneb pealinna läheduse tähtsus kriteeriumina. Ehk kui piisab paarist päevast nädalas Tallinnas töötamiseks, siis siin on mõttekoht.

Neljarealine maantee Tallinnast Paideni ja kaugtöö soosing teevad Paidest ideaalse koha kuhu rajada kodu, kasvatada lapsi ja nautida parimat elukeskkonda Eestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga