Kaitseminister Luik tänas Eesti sõdureid missioonimedalite andmisega

Kaitseminister Jüri Luik ütles missioonimedaleid üle andes, et Eesti kaitseväelaste eeskujulik teenistus kriisipiirkondades on muutnud Eesti meie liitlastele lähedaseks. Foto: n-srs Valner Väino

Kaitseminister Jüri Luik andis üle medalid missioonil käinud Eesti kaitseväelastele ning rõhutas, et nende ennastsalgav teenistus on kõrgelt hinnatud nii meie endi kui liitlaste poolt.

Eesti mehed ja naised teenisid ja teenivad Luige sõnul jätkuvalt väga keerulise julgeolekuolukorraga piirkondades ning on tulnud sellega toime suurepäraselt. „Teie eeskujulik teenistus kriisipiirkondades on muutnud Eesti meie liitlastele lähedaseks. See innustab omakorda liitlasti panustama igakülgselt Eesti riigikaitsesse,“ ütles Luik.

„See ongi solidaarsus ehk valmidus teineteist abistada mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes,“ selgitas ta.

Luige sõnul ei osatud 20 aasta eest oodata NATO ja EL-iga liitumist ega seda, et kaitseväel läheb peatselt vaja kõrbevormi, ent kaitsevägi on tõestanud veenvalt, et on võimeline tegutsema väga efektiivselt – koos oma tehnikaga – kaugetes maades ning väga keerulise logistika tingimustes.

Luik lausus, et terroristide jõhkrad rünnakud ja mõrvad Euroopas, kuid ka Afganistanis, Malis ja mujal maailmas, on tõend sellest, et võitlus terrorismiga ei lõppe niipea.

„Peame koos USA, Ühendkuningriigi, Prantsusmaa, Taani ja teiste liitlastega veelgi suurendama oma jõupingutusi,“ sedastas Luik ja selgitas, et eesmärk on toetada konfliktseid piirkondi, nagu Mali ja Saheli piirkond ning Afganistan, et nad oleksid kunagi valmis ise oma julgeolekut tagama.

Luik lisas, et praegu on veel vara mõelda sealt täielikule lahkumisele. „Nende riikide maha jätmine võib viia need riigid ja piirkonnad terroristlike organisatsioonide ja rühmituste meelevalda, mis tähendaks veel suuremate probleemidega silmitsi seismist,“ märkis ta.

Kaitseminister Luik tänas ka kaitseväelaste pereliikmeid toetamise ning koju ootamise eest.

Missioonimedalid said Malis, Lähis-Idas ning Afganistanis teeninud Eesti kaitseväelased.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga