Rahandusminister Toomas Tõniste külastab Valgamaad

Rahandusminister Toomas Tõniste Valgamaa visiidil

Rahandusminister Toomas Tõniste külastab täna Valgamaad, kus kohtub kohalike ettevõtjate ja Otepää vallavalitsuse töötajatega. Minister külastab põllumajandusettevõtet Hummuli Agro OÜ, toiduainekontserni Atria Eesti AS, mööblitootjat Gomab OÜ ja William Willat.

„Eesti lõunapoolseim linn Valga moodustab koos oma kaksiklinn Valkaga unikaalse keskkonna, kus koostöö süvendamine loob uusi võimalusi mõlema linna elanikele ja ettevõtjatele,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste.

„Eurorahade toel on juba käima lükatud kaksiklinna keskuse uuendamine, mis lisaks uuendatud ja ilusale linnaruumile aitab edendada ühist kultuuri- ja kaubanduspiirkonda. See loob võimalused teenuseid rohkem optimeerida ja meelitada juurde uusi investeeringuid,“ rääkis minister.

„Lisaks linnakeskusele oleme toetanud ka kohaliku tööturu integreerimist – see laiendab tööpõldu mõlema linna elanikele kui ka lihtsustab ettevõtjal sobivate töötajate leidmist,“ lisas Tõniste.

Hummuli Agro asutati ligi 22 aastat tagasi ja tegutseb peamiselt põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügi sektoris ning tema põhitegevuseks on piimakarjakasvatus.

Atria Eesti on üks suurematest Eesti toiduainekontsernidest, mis hõlmab täielikku tootmisahelat alates oma seakasvatusest, lõpetades valmistoodete müügiga. Atria Eesti on suuruselt teine seakasvataja Eestis, neile kuulub kokku neli sea­farmi: Viljandimaal Savikotis, Tartumaal Teedlas, Jõgevamaal Palamusel ja Põlvamaal Savernas. Just see võimaldab Atria Eestil oma lihatoodetes kasutada valdavalt oma farmides kasvatatud kodumaist sealiha.

Gomab on kogenud spetsialist eksklusiivse täispuitmööbli tootjana. Juba üle 40 aasta pakutakse oma klientidele kõrgkvaliteetseid kodu sisustamise võimalusi. Kogemused mööbli disainis, arenduses, tootmises ja müügis teevad neist ühe juhtivama mööblitootja terves Euroopas. Täna töötab ettevõttes üle 300 töötaja.

Valgamaa koosneb kolmest vallast: Valga, Tõrva ja Otepää, samanimelised linnad moodustavad kolm kohalikku tõmbekeskust. Kokku elab piirkonnas 29 571 inimest.

Vaata galeriid siit:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga