EKRE on asunud oma tegudega Keskerakonna tänuvõlga tasuma. Pildil Mart Helme koos poja Martin Helme´ga Foto: LIIS TREIMANN

Täna Riigikogus toimunud ühistranspordiseaduse hääletus joonistas parlamendis uusi poliitilise jõujooni. EKRE mängis kokku Keskerakonnaga ja lasi eelnõu põhja.

Isamaa algatatud ettepanek oli oma olemuselt lihtne- anda piirkondadele täiendavaid õigusi otsustada, kuidas nad ühistranspordi toetusraha kulutavad. Keskerakond, kes soovib majandusministri Kadri Simsoni volitusi selle raha jagamisel kaitsta, tegi ettepaneku eelnõu maha hääletada. Isamaa, Reformierakonna ja Vabaerakonna saadikud olid eelnõu menetlemise poolt. Keskerakond ja SDE hääletasid eelnõu vastu ja võitsid 1 häälega. Üllatuslikult loobus hääletamisest kogu EKRE fraktsioon kuigi nad olid Riigikogus. Väidetavalt oli EKRE Keskerakonnaga kokku leppinud, et lasevad Kadri Simsonile vastumeelse eelnõu põhja. Martin Helme jalutas rahuloleva näoga riigikogu koridoris ringi.

See pole esimene kord kui populistid käituvad Keskerakonna taktikepi järgi. Erakond, mis avalikkuse ees oli väga kriitiline katuserahade jagamise küsimuses, lasi kõik oma katuseraha summad kanda Keskerakonna nimekirja. Loomulikult selles viimasega kokku leppides.

Mõnede poliitanalüütikute hinnangul võlgnevad suurema osa oma populaarsusest Keskerakonna poolt kontrollitud Tallinna TVle, kes näitas regulaarselt perekond Helmeid siis, kui neid muudes meediakanalites väga jutule ei võetud. Praegu toimuv viitab sellele, et EKRE on asunud oma Keskerakonna võlga tagasi maksma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga