Kolmerattalise elektriauto Nobe prototüüp näeb väga atraktiivne välja. Foto/ Nobe

Eesti autotootja Nobe Cars alustas möödunud nädalal oma esimese saja erimudeli (Nobe 100) elektriautode eelmüügiga. Vinge retrovälimusega kolmerattalise elektriauto seerianumbriga 001 ostis Soomes toimunud esitlusel Peter Vesterbacka, kes on ka ise uue autotootja nõunik.  Vesterbacka on tuntud endise Rovio brändijuhina, mille kaudu on loodud ka populaarne mobiilimäng “Angry birds”, lisaks on ta propageerinud Tallinna-Helsinki tunneli ehitust.

Võimalust tellida endale üks 100-st eelmüügis olevast Nobe autost kasutas lisaks Peter Vesterbackale Soomes ka teine mängumaailma guru, David Helgason, kellest saab Nobe auto seerianumbriga 002 omanik. Veel soetasid Nobe 100 eelmüügist säravad kolmerattalised elektriautodendale Soome tehnorikkur Juha Hulkko ja Luksemburgis tegutseva investeerimisfondi IT-juht Jan Nielsen.

Peter Vesterbacka, kes on ühtlasi Nobe praegune brändijuht, lähtus enda sõnul sõiduki ostmisel eelkõige selle põnevast disainist ja detailselt läbimõeldud viimistlusest. “See on väga äge ja erilise välimusega auto, mis tõestab ka seda, et elektriautodei pea nägema välja igavad. Mulle meeldibki Nobe autode puhul just nende omapärane disain ja ülimalt detailne viimistlus,” lausus Vesterbacka. Ta lisas, et näeb Nobe autodes suurt potentsiaali. “Sõiduki iga osa on tehtud selliselt, et seda oleks võimalik vahetada ja taaskasutada – see pole auto, mida mõnda aega kasutada ja siis lihtsalt autolammutusse viia.”

Nobe asutaja Roman Muljar ütles, et Nobe autoga on Eestil esimest korda ajaloos võimalik autotootjate juurde uks hoogsalt lahti lükata, et seal oma koht sisse võtta.  Tema sõnul oli Nobe autode loomisel idee luua midagi uudset, kuid samas aegumatult. “Nobe on selline auto, mida kõik tahaksid proovida juba selle stiilse ja omanäolise välimuse tõttu. Seejuures on tegemist keskkonnasõbraliku ja jõulise elektriautoga, mis püüab pilku ja annab meeldejääva sõidukogemuse.”  Kompaktne Nobe auto mahutab korraga kolm reisijat ning ruumi jääb veel üle ka pagasi jaoks. Põhiaku ja mobiilne aku võimaldavad kombineerituna sõita ühe laadimisega maksimaalselt 270 km ja sõiduki tippkiiruseks on 110 km/h. Eelmüügis olevad elektrilised Nobe erimudelid on valikus kolmes erinevas värvitoonis: sinine, punane ja must.

Praegu toimub eellepingute sõlmimine, sest sõiduk pole veel tootmises. Esimesed autod peaksid valmima 2020. aasta keskpaigaks. Ühtlasi kogub ettevõtte investeeringuid ühisrahastusplatvormi FundedByMe kaudu.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga