Vabariigi aastapäeva eelõhtul selgub perekond Kelamite preemia „MUBA Talent 2024“ laureaat

2023. aastal pälvis perekond Kelamite preemia Aleksandra Galushkina.

Perekond Kelamite preemia „Muba Talent 2024“laureaat kuulutatakse välja XVII Tallinna Talvefestivali lõppkontserdil 23. veebruaril kell 18.00 Mustpeade majas!

Pille Lille loodud Tallinna Talvefestival toimub juba 17. korda koos imeliste kontsertide ning heateoalgatusega „Tõsta pilk ja ava süda“. 23. veebruarini toimuva festivali lõppkontserdil, kus esineb keelpillikvartett „Camerata Musica“, antakse teistkordselt välja perekond Kelamite preemia “MUBA Talent”. Preemia on loodud 2023. aastal hr. Tunne Kelami ema ja venna, heliloojate Marje ja Kuldar Singi mälestuseks. Muusika ja Balletikooli õpetajad valisid eelmisel aastal preemia laureaadiks noore pianisti Aleksandra Galushkina.

„Olen väga tänulik Mari-Ann ja Tunne Kelamile aastatepikkuse toetuse eest Eesti muusikutele. Nii „MUBA Talent“ kui ka 19 aastat tagasi Kelamite poolt ellu kutsutud „Noor Muusik“ preemiad on andnud tõuget suurele hulgale annetele“, ütleb Muusikute fondi PLMF looja Pille Lill. „Hea meel on, et ka hr Riho Terras on toetanud noori tenoreid ning koostöö temaga jätkub uute annete toetamisel.“

Festival on aastaid toonud veebruarikuusse valgust ja rõõmu. Iga-aastase heateoalgatuse „Tõsta pilk ja ava süda“ eesmärgiks on sel aastal muusikakoolides õppivate Ukraina õpilaste toetamine. Koostöös Eesti tippmuusikutega on planeeritud noortele korraldada meistriklasse, et anda neile motivatsiooni jätkamiseks oma unistuste poole pürgimisel ja täiendada nende pillimängu oskusi. Lisaks viiakse festivali noorteprogrammi raames läbi koolikontserdid mitmes Tallinna õppeasutuses, ka Ukraina koolis ning joonistusvõistlus Eesti lastelt Ukraina lastele, mille parimaid töid tunnustatakse festivali lõppkontserdil.

„Tänavune festival on fookusega Ukrainale, et anda jõudu ja usku vastupidamiseks kõigile, kes on otseselt või kaudselt seotud sõjakoledustega“, ütleb festivali kunstiline juht Pille Lill. „Ka joonistusvõistlus, millele on saabunud imelisi töid erakordsete soovidega, on loodud eesmärgiga kutsuda Eesti õpilasi kaasa mõtlema ja teadvustama Ukraina laste olukorda praeguses sõjakriisis.”

Reede õhtul kell 18 võib osa saada Raekojas toimuvast kontserdist „Virtuoosid“ viiuldajate Sigrid Kuulmanni, Kristina Kriidi ja pianist Ralf Taali esituses. Järgmisel nädalal tasub kuulama minna Eesti tšelloansamblit Mustpeade Majja (19.02 kell 18) ning Itaalia sopranit Jessica Pantarottot, kes võitis 2023. aastal T.O.S.C.A ooperilauljate konkursi (20.02 kell 18 Raekojas).

Piletiostuga toetate tulevasi talente, sest 20% piletitulust eraldab PLMF „Tõsta pilk ja ava süda“ eesmärgi heaks. Kui tunned, et heategu läheb Sulle korda, siis heade inimeste ja organisatsioonide annetused on lahkelt oodatud:  MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591 märgusõnaga „Muusikaga Ukraina heaks”.

Festivali kava ja lisainfot leiab www.talvefestival.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga