Reformierakonna saadikud ei toetanud piiritaristu kiiremat välja ehitamist

Reformierakonna fraktsioon ei toetanud täna Riigikogu Isamaa fraktsiooni ettepanekut Vabariigi Valitsusele ehitada ebaseadusliku rände tõkestamiseks Kagu-Eestis ajutisele kontrolljoonele kiirkorras alaline füüsiline tõke ning näha selleks ette vahendid 2022. aasta riigieelarves. Eelnõu poolt hääletas 27 ja vastu oli 26 saadikut. Keskerakond jättis hääletamata.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Eesti juba varem alustanud Kagu-Eestis ajutisele kontrolljoonele alalise piiritaristu välja ehitamist, kuid ainult viiendik piiritarast valmib 2023. aastal.

„Sellises tempos piiritara ehitamine jätab paraku Eesti ajutise kontrolljoone avatuks võimalikule ebaseaduslikule sisserändele. On lihtsalt prognoositav, et olukorras, kus Läti, Leedu ja Poola on oma piirid füüsiliste tõketega kindlustanud, leiavad Euroopa Liidu vastased jõud järgmise nõrga koha, mille kaudu ebaseadusliku sisserännet organiseerida,“ rääkis Seeder, kelle sõnul tuleb Kagu-Eestis ajutisele kontrolljoonele kiirkorras rajada alaline füüsiline tõke ning näha selleks ette vahendid 2022. aasta riigieelarves ja järgnevate aastate riigieelarve strateegias.

„Läti, Leedu ja Poola vastu korraldatud rünnakud Valgevene poolt ja Venemaa heakskiidul näitavad, et Eesti peab kiiremas korras tegutsema. Meie ajutine kontrolljoon on faktiliselt ka Euroopa Liidu välispiir ja meie piirinaabriks on agressiivne Venemaa, kes mõni aasta tagasi organiseeris ebaseaduslikku rännet Vene-Norra piiril,“ meenutas Seeder, kelle sõnul ei tohi alalise füüsilise tõkke rajamisega viivitada.

“Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele ebaseadusliku rände tõkestamiseks Kagu-Eestis ajutisele kontrolljoonele füüsilise tõkke kiirkorras ehitamiseks” eelnõu 435 OE vajas esimesel lugemisel Riigikogu koosseisu häälteenamust (51 häält). Isamaa fraktsiooni algatatud eelnõu poolt hääletas 27 ning vastu oli 26 saadikut.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga