Vootele Hansen kandideerib Isamaa nimekirjas Riigikokku

Juba Isamaa esimeses riigikogu fraktsioonis 1992. aastal tegutsenud Vootele Hansen taasliitus teisipäeval Isamaa Erakonnaga. Foto: Eesti Uudised

Isamaa nimekirjas juba 1992. aastal riigikokku valitud ja hiljem Andres Tarandi valitsuses keskkonnaministriametit pidanud Vootele Hansen otsustas taas kandideerida Isamaa nimekirjas.

Endine riigikogu liige ja keskkonnaminister Vootele Hansen lahkus Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast  (SDE) ja kandideerib kevadistel valimistel Isamaa nimekirjas.

Vootele Hansen ütles kommentaariks, et erakondade rohkus meie parlamendis on kindlasti Eesti rikkuseks ja tema soovib toetada valimistel Isamaad. „Eks ta minu jaoks on ennekõike juurte juurde tagasitulek, sest kandideerisin Isamaa nimekirjas juba taasiseseisvunud Eesti esimestel vabadel valimistel 1992. aastal. Muidugi tahan, et Isamaal läheks ka tulevikus hästi,“ lisas Hansen. Ta tunnistas ka, et SDE-st lahkumise mõte oli tal juba pikemat aega. “Tegelikult pole ma erakonna koosolekutel osalenud 2003. aastast alates, kui lahkusin riigikogust,” sõnas ta.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder tundis head meelt, et erakonnaga väga pikalt seotud on olnud inimesed, kes on vahepeal kas poliitikast eemaldunud või mõne muu erakonna tegevuses osalenud, leiavad tee tagasi Isamaa juurde. „Ilmselt tunnevad nad taas ära selle Isamaa, millega on alati tahtnud ennast siduda. Järelikult me teeme õigeid samme. Vootele Hanseniga koos ajasime rahvuskonservatiivset poliitikat juba veerand sajandit tagasi. Tere tulemast tagasi!“ ütles Seeder.

Eesti Kristlik Demokraatliku Liidu asutajate hulka kuulunud Vootele Hansen valiti 1992. aastal Isamaa nimekirjas riigikokku. Aastatel 1994–1995 oli ta Andres Tarandi valitsuses keskkonnaminister. Hiljem sai temast Rahvaerakonna aseesimees, Rahvaerakond ühines erakonnaga Mõõdukad, millest hiljem sai SDE. Praegu töötab ta õpetajana.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga