Jalgratturid lubatakse Tallinnas mõnele bussirajale

Male hipster courier with bicycle cycling on a road in city, delivering packages. Copy space.

Tallinnas lubatakse nüüd jalgratturid bussiradadele

Tallinna linnavalitsus on otsustanud lubada pealinnas ratturid teatud lõikudel bussiradadele.  Alles sügisel oli linnavalitsus teisel arvamusel: Isamaa volikogu fraktsiooni aseesimehe Kaido Kuke arupärimisele vastates öeldi toona, et lähiaastatel pole plaani rattureid ühelegi bussirajale lubada.

Isamaa voliniku Kaido Kuke sõnul on linnavalitsuse meelemuutus võimaldada ratturitel kasutada liiklemiseks osasid bussiradasid kindlasti jalgratturitele hea uudis. “Praeguses olukorras, kus linnas puudub rattateede võrgustik, on iga täiendav liikumisruum ratturite jaoks samm edasi,” rääkis ta.

“See lahendus peaks aga siiski jääma ajutiseks, sest ideaalis on vaja võimaldada ratturitele eraldi ruum liiklemiseks, kus pole vaja maid jagada jalakäijate, busside ja autodega,” ütles Kukk, kes tuletas meelde, et linnal on olemas selleks rattastrateegia, mis ootab elluviimist.

Kukk lisas, et rohelise pealinna tiitlile kandideeriv Tallinn peab hakkama jalgratta taristu loomisse tõsiselt panustama. “Selleks, et tekiks jalgratta näol autole tõsiseltvõetav alternatiiv, tuleb linna jalgrattastrateegiale leida finantsiline kate ja hakata seda jõuliselt ellu viima, sest vastasel juhul jääb strateegia lihtsalt järjekordseks paberiks sahtlis,” ütles ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga