Postimees valis aasta inimesteks kommunismiohvrite memoriaali autorid

Kommunismiohvrite memoriaal avati 2018. aasta augustis

Postimehe 2018. aasta inimesteks kuulutati reedel kommunismiohvrite memoriaali “Teekond” autorid Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Kirke Kangro ja Lidia Zarudnaja.  

“Kommunismiovrite memoriaal on üks suuremaid õnnestumisi Eesti monumentaalkunsti ajaloos. Esiletõstmist väärivad nii selle kunstiline kui sisuline pool,” ütles Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar pressiteate vahendusel. 

“Memoriaalist on saanud koht, kuhu oma leina, mälestuste ja meenutustega tulla inimestel, kes kaotasid kommunistliku terrori tõttu oma lähedased. Samuti on memoriaalist saanud turismimagnet, mis aitab meil rääkida Eesti ajaloo traagilistest sündmustest. Kommunistlikust terrorist rääkimine on oluline ka selleks, et sellised teod enam kunagi ei korduks,” toonitas Hussar.

Postimees andis oma aasta inimese auhinna tänavu välja 22. korda. Aasta inimese nimetamisega tunnustab Postimees väljapaistvaid inimesi, kelle teod lähevad ajalukku.  

Justiitsminister Urmas Reinsalu kirjutas enda sotsiaalmeedia kontol, et tegemist on õige otsusega:

“Postimehe poolt õige otsus. Memoriaal on Eesti ajaloos rajatutest kõige mõjusam mälestusmärk. Eesti rahvas võttis memoriaali hetkega oma südamesse- see on suurim tunnustus. Õnnitlused arhitektidele! Tänan omalt poolt kõiki zhürii liikmeid, ehitajaid, nimekirjade koostajaid ja abilisi. See oli paljude inimeste aastatepikkune pingutus!”

Meenuta, kuidas avati Kommunismiohvrite memoriaal:


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga