Isamaa: valitsus võtku vastu meetmed vaenuliku propaganda tõkestamiseks

Isamaa riigikogu fraktsioon algatas esmaspäeval eelnõu, millega soovib anda valitsusele ülesande töötada välja meetmed Eesti vaenuliku propaganda tõkestamiseks.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on laiapindses riigikaitse käsitluses olulisel kohal psühholoogiline kaitse. “Arvestades pingelist julgeolekuolukorda ja Venemaa agressiivset mõjutustegevust tuleb üle vaadata meetmed ja seadusandlus, mis puudutavad Eesti vaenulikke ja sõjategevust õhutavaid telekanaleid,“ ütles Seeder.

Seederi sõnul ei ole praegu tegemist sõnavabaduse küsimusega. “Kremli kontrolli all olevate kanalite puhul ei saa me rääkida vabast meediast ja ajakirjandusvabadusest. Tegemist on selgelt Venemaa huve teeniva propagandaga ning selle levikut tuleb piirata. Valitsuse analüüside põhjal saab otsustada, kas tõhusam on eemaldada propagandakanalid teenuse pakkujate põhipakettidest või leida selleks alternatiivsed meetmed,” lausus Seeder.

Kaitsepolitsei on välja toonud, et Venemaa käsitleb Kremli kontrolli all olevaid telekanaleid riigi inforelvadena. Mitmed Euroopa riigid, sealhulgas Läti, Leedu, Ukraina ja Saksamaa on Kremli meediakanalite levikut piiranud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga