Riho Terras: Putin ei jäta Ukrainat rahule seni, kuni lääneriigid keelduvad jõu näitamisest

Kaitseväe endise juhataja Riho Terrase sõnul võtavad Euroopa riigid olukorda väga lõdvalt, mida ilmestab võimetus Ukrainale enda kaitsmiseks relvi saata. Foto: Erik Prozes/Postimees

Europarlamendi liige ja kaitseväe endine juhataja Riho Terras ütles Euronewsile antud intervjuus, et Putin mõistab ainult sõjalist jõudu.

„Kuni lääneriigid ei ole oma pingutustes ühtsed ja arvavad, et Ukraina ei ole pingutamist väärt, seni ei õnnestu meil Putinit eemale tõrjuda. Ta mõistab ainult jõudu ja lääs ei ole valmis seda näitama,“ ütles Terras.

Kaitseväe endise juhataja sõnul võtavad Euroopa riigid olukorda väga lõdvalt, mida ilmestab võimetus Ukrainale enda kaitsmiseks relvi saata. Sisuliselt ollakse praegu seisus, kus praegune olukord jääbki läänt rahuldama – olukord, kus Krimmi poolsaar ja alad Ida-Ukrainas on endiselt okupeeritud – ja ollakse õnnelikud, et olukord rohkem ei eskaleerunud.

„See on õnnetu olukord, sest lääneeurooplasi võib see rahuldada, kuid Putinile sellest kindlasti ei piisa. Kui mitte nüüd, siis mõne aasta pärast proovib ta uuesti oma mõjuvõimu Ukrainas kehtestada, sest Kiievi valitsus vaatab endiselt vägagi Euroopa väärtuste ja turumajanduse suunas,“ ütles Terras.

Riho Terras oli 15. veebruaril Euronewsi õhtuse uudistesaate eetris, kus temalt küsiti kommentaari Ukraina ja Euroopa julgeoleku teemal Saksamaa kantsleri Olaf Scholzi tänase Moskva visiidi valguses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga