Lõunanaabrid kutsuvad Eestit ülesse Valga sünnitusosakonda taasavama

Valka linnapea Vents Armands Krauklis kutsub Eestit ülesse Valga sünnitusosakonda taasavama. FOTO: Scanpix/Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Läti Valka linnapea kutsub Eestit ülesse Valga haigla sünnitusosakonna töö taastamisele.

“Valka kihelkonnaduuma on Valga haigla sünnitusosakonna sulgemuse tõttu väga häiritud. Meie arvates on väga oluline, et piirialal tegutseks laia profiiliga üldhaigla, mis pakub ka sünnitusteenust, sest sageli tuleb ette enneaegseid sünnitusi ning emade ja laste tervis sõltub meedikute operatiivsest tegutsemisest,” kirjutab Valka linnapea Vents Armands Krauklis pöördumises riigikogu poole.

“Seepärast kutsume üles astuma samme antud probleemi lahendamiseks ja aitama kaasa Valga haigla sünnitusosakonna töö taastamisele. Loomulikult tuleks samal ajal omavahelisele kokkuleppele jõuda Läti ja Eesti valitsusel, et ka Valka kihelkonna elanikele oleksid kättesaadavad Valga haigla ja selle sünnitusosakonna teenused, ning et Läti riik oleks valmis nende eest maksma,” lisas Krauklis.

Valga haigla sünnitusosakond suleti personali- ja rahanappuse tõttu mai keskel. Valga haiglas on toimunud tänavu esimese nelja kuu jooksul 50 sünnitust. Valga Haigla nõukogu oli aprillis otsustanud sünnitusosakonna sulgemise alates 1. juulist, sest haigekassa tegi haiglale ettepaneku sünnitusteenuse rahastamise lõpetamiseks.

Samas esitas Valga Haigla nõukogu esmaspäeval valitsusele taotluse katta sünnitusosakonna tänavust kahjumit 100 000 euro ulatuses.

Otsus Valga Haigla sünnitusosakond sulgeda pälvis kohalike elanike seas suure kriitika ning sellekohasele pöördumisele koguti 1400 allkirja.

Kommentaarid artiklile “Lõunanaabrid kutsuvad Eestit ülesse Valga sünnitusosakonda taasavama

  • 22. dets. 2018 kell 08:41
    Permalink

    Avage saadud alkoholi aktsiisi eest uus ja kaasaegne sünnitusmaja Valkasse. Milles probleem on? Rahas kindlasti mitte.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga